Украина наш дом

Двома ракетами знищили спорткомплекс вишу в Харкові війська РФ — що від нього лишилося (ВІДЕО)

Ілюстративний скриншот відео: kanaldom.tv

Російські війська завдали ракетного удару по Харкову та знищили спортивний комплекс Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут", заснований 1885 року. З того часу там навчалися і тренувалися багато українських спортсменів, які досягли чималих успіхів у різних видах спорту. Наразі тренувальний корпус вишу зруйновано практично повністю, повідомляє "Дом".

Чемпіонка України з легкої атлетики Ірина Рофе-Бекетова у цьому спортивному комплексі почала тренуватись із 2-го класу. Каже, на зруйновану будівлю манежу дивитись боляче, адже в ній вона провела більшу частину свого життя.

"Тяжко звичайно, я в цьому манежі провела дуже багато часу. Цю будівлю ще мій тренер будувала, вона дуже любить про це розповідати, вона все життя працювала в цьому манежі. У 88 році вони туди зайшли, і все життя вона там працювала. Зараз вона поїхала, але така новина була для неї неприємним сюрпризом, як і для нас усіх", — сказала Ірина.

До спортивного комплексу влучили дві ворожі ракети. Легкоатлетичний манеж та ігровий майданчик, на якому відбувались заняття з волейболу та баскетболу, повністю знищено.

"Займання було на площі близько 200 кв. метрів. Горіли спортивний інвентар, мати, підлога, облицювання стін. Постраждалих чи загиблих немає", — повідомив заступник начальника ГУ ДСНС у Харківській області Анатолій Торяник.

До повномасштабної війни у ​​цьому закладі навчалося близько 2 тисяч студентів. Цьогоріч він потрапив до рейтингу найкращих університетів світу QS World University Rankings і посів друге місце серед українських вишів. Викладачі розповідають, що інститут був базою для олімпійської підготовки, тут часто проводились різні дитячі змагання.

"Викладачі, які залишилися в місті, щоб сфотографувати цей жах "русского мира", все, що нам приніс цей варвар. І за можливості щось допомогти і тут навести якийсь мінімальний порядок. А чому росіяни нищать нас — тому, що, напевно, вони хочуть знищити нас, знищити нашу країну, наш народ і всю нашу культуру та всі наші спортивні та навчальні здобутки", — сказав доцент кафедри фізичного виховання Харківського політехнічного інституту Сергій Глядя.

Обстріл спорткомплексу — пряме порушення законів та звичаїв війни. Факт влучення вже зафіксували правоохоронці. Подібні випадки непоодинокі. На початку березня російський авіаудар зруйнував спорткомплекс "Уніфехт", який належить Харківському національному університету імені Каразіна.

За даними міністра освіти та науки України Сергія Шкарлета, російські військові пошкодили 43 заклади вищої освіти. Найбільше постраждали університети Харківської, Донецької, Запорізької, Чернігівської та Миколаївської областей.

Читайте також: Ворог намагається наступати, ЗСУ відбивають штурми у 121-й день війни — зведення Генштабу

Нагадаємо, Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, попри значні пошкодження після російських обстрілів, відновив роботу. Почав приймати документи абітурієнтів та видавати дипломи випускникам. До повномасштабного вторгнення Росії до України в ньому навчалося 23 тис. студентів, а лекції їм читали 5 тис. викладачів. Наразі збитки від обстрілів та бомбардувань оцінюють у 100 млн євро.

Прямий ефір