"Дві екобомби в центрі Європи": про наслідки окупації Криму та частини Донбасу розповів Зеленський

Володимир Зеленський. Скріншот відео: kanaldom.tv

Наслідки окупації Криму та частини Донбасу створюють екологічні загрози, що вплинуть не лише на Україну, а й на інші країни світу. Про це сьогодні, 1 листопада, виступаючи на 26 Конференції ООН з питань клімату, заявив президент України Володимир Зеленський, інформує кореспондент телеканалу "Дом".

Президент зазначив, що людство протягом десятків років повільно рухається щодо розв'язання кліматичних проблем.

"У 1992 році ми підписали Конвенцію зі стабілізації парникових газів. Через 3 роки погодилися, що тільки це не допоможе. Потрібні чіткі зобов'язання. Вони з'явилися в Кіотському протоколі 1997 року — про зниження викидів в атмосферу. Цей протокол набуде чинності лише через 8 років після ухвалення — у 2005 році. А через 6 років ми вирішимо замінити його на нову угоду, і у 2015 році підпишемо Паризьку угоду і домовимося розпочати її виконувати через 5 років — у 2020 році", — нагадав Зеленський.

Такі низькі темпи подолання загроз довкіллю призвели до трагічних наслідків зміни клімату.

"Урагани Катріна та Санді, землетруси, повені, пожежі, посуха в усьому світі. Навіть аномальні опади, які затопили Глазго за два дні до початку Кліматичного саміту, є тривожними дзвіночками", — перелічив президент України.

"На мій погляд, щоб подолати глобальне потепління, нам потрібне глобальне потепління у взаєминах держав, де з кожним роком тане довіра. Домовленості нічого не варті, якщо для когось це просто слова. І щодо екологічних домовленостей, і які не стосуються довкілля", — наголосив Зеленський.

У зв'язку з цим він нагадав, що у 1994 році Україна отримала гарантії безпеки щодо Будапештському меморандуму, які не були виконані.

"А планета отримала дві екобомби в центрі Європи — окуповані Крим та частина нашого українського Донбасу. Півострів Крим став військово-морською базою Російської Федерації. А на частині Донбасу — затоплення шахт, деградація ґрунту, нестача питної води. І все це зараз", — повідомив глава Української держави.

Зеленський наголосив, що ситуація у Криму та на Донбасі — це спільна загроза всьому світу.

"Екологічні погрози, де б вони не відбулися, стосуються всіх. Це доводить вибух на Чорнобильській АЕС, від якого постраждала не лише Україна, а десятки країн світу", — сказав він.

Читайте також: Виступ президента України на кліматичному саміті ООН (ТРАНСЛЯЦІЯ)

Нагадаємо, з 31 жовтня по 12 листопада у Глазго (Великобританія) відбувається Конференція ООН з клімату.

Прямий ефір