Дрон, який шукає міни: школярі створили квадрокоптер для ЗСУ

Школярі створили квадрокоптер для ЗСУ. Фото: kanaldom.tv

Команда юних винахідників у Івано-Франківську розробила квадрокоптер, який може виявляти вибухонебезпечні предмети й тим самим допомагати українським військовим. Під час створення міношукача хлопцям вдалось подолати труднощі з доставлення деяких деталей, виявити та усунути недоліки у перших дронах. Про це юні винахідники розповіли в інтерв'ю "Ранку Вдома".

Винахідники — це вихованці гуртка робототехніки Центру освітніх інновацій Юрій Тумир, Андрій Угринюк та Максим Гикавець.

За словами Юрія Тумира, дрон повинен літати за маршрутом, який оператор програмує у спеціальному додатку й оглядати територію за допомогою камер. Вбудована комп'ютерна система покликана помічати вибухові пристрої, визначати їхній розмір і тип, вказувати координати. Відкривши програму на своєму смартфоні або планшеті, сапер побачить розташування мін, дізнається, які вони, і буде готовий до знешкодження.

"Ідея була зробити виробництво такого дрона масовим, доступним. Бо аналоги коштують великих грошей, а наш дрон має бути дешевшим та практичнішим", — пояснив Юрій.

Троє підлітків чітко розподілили між собою обов'язки. Зрештою, хлопці не лише спроєктували та виготовили міношукач, а ще й налагодили логістику. Адже деякі деталі довелось замовляти за кордоном.

Нині винахідники під керівництвом свого наставника Олександра Аронця випробовують дрони та усувають недоліки дослідних зразків.

"Зараз ми залучаємо до роботи багатьох кваліфікованих спеціалістів. Ми дізнаємось нову інформацію, яка для нас є корисною. Використовуємо її для того, щоб покращити наш винахід. Також ми ведемо розрахунки, бо маємо обмежений бюджет. Ми вже налагодили питання з логістикою — плануємо не тільки з України доставляти деталі, а й з-за кордону. Ми взагалі довгий шлях пройшли, аби підібрати потрібні деталі. Також ми використовуємо екологічно чисті матеріали. Зокрема, пластик, який добувається шляхом перероблювання кукурудзи. В майбутньому ми плануємо використовувати пластик, який виготовляється з перероблених пляшок", — розповів Андрій Угренюк.

Дрони зараз тестують у домашніх умовах — у дворах власних будинків. Усі недоліки, які виявляють, намагаються виправляти. Хлопці мріють про те, щоб дрони якнайшвидше випробували самі військові.

Читайте також:

Медіа-партнери
Прямий ефір