Дорогоцінні дари від козацької знаті храмам Лаври показали на виставці у Києві (ФОТО, ВІДЕО)

Фото: nmiu.org

30 експонатів, найдавніший із яких датується другою половиною ХVІІ століття, тепер можна побачити у Скарбниці Національного музею історії України на території Києво-Печерської лаври. Дорогоцінні дари від козацької знаті храмам Лаври, які дивом збереглися, представили на виставці, інформує "Дом".

Готували експозицію організатори цілий рік. Все це — дари від козацької старшини місцевим церквам. Тоді традицією було замовляти у ювелірів ексклюзивні вироби та жертвувати їх церкві. Священики ж молилися за здоров'я меценатів та їхніх рідних.

Скріншот відео: kanaldom.tv

Деякі з представлених предметів для богослужіння подарував церкві гетьман Війська запорізького Іван Самойлович. Їх, за словами істориків, виготовили в 1686 році.

Фото: nmiu.org

"Замовив за упокій душі своїх померлих дітей — Семена Івановича, який вже був полковником у той час і на нього покладалися великі надії, і Параскеви Іванівни, яка вже стала дружиною Шереметьєва — генерал-губернатора Києва. І там були такі своєрідні політичні розклади, але в один рік вони вмирають, це було дуже великим ударом по Самойловичу", — розповів завідувач науково-дослідницького відділу філії Національного музею історії України Юрій Полідович.

 Є тут і унікальні видання Євангелій, прикрашені золотом і коштовним камінням.

Фото: nmiu.org

Серед експонатів — книга 1722 року в дорогому окладі, в центрі якої — зображення Лаври.

Скріншот відео: kanaldom.tv

Виставка має особливу цінність, адже експонати — дорогоцінні реліквії, які дивом збереглися протягом трьох століть.

Скріншот відео: kanaldom.tv

"Відтворення цієї величезної колекції, дійсно, впише ще одну сторінку в історію українського мистецтва і в історію України, коли ми зможемо відновити імена цих людей, згадати про них", — зазначила церковнослужитель Києво-Печерської лаври Наталя.

Виставка триватиме до 31 грудня, а після всі ці об'єкти можна буде побачити в стінах Національного музею історії України.

Читайте також: Фото розстріляних у Бабиному Яру та фільм про Голокост показали у Києві (ВІДЕО)

Медіа-партнери
Прямий ефір