Украина наш дом

Дотримання режиму тиші на Донбасі дозволило знизити кількість обстрілів на 75%, — Україна у ТКГ

Ілюстративне фото: news.24tv.ua

Перше цьогорічне засідання Тристоронньої контактної групи (ТКГ) щодо мирного врегулювання ситуації на Донбасі відбулося сьогодні, 26 січня, повідомляє "Дом" із посиланням на інформацію української делегації у ТКГ.

Учасники обговорили можливі умови відкриття пунктів пропуску на лінії дотику та майбутнє взаємне звільнення утримуваних осіб.

За підсумками роботи підгрупи у напрямі безпеки спеціальний представник чинного голови ОБСЄ в Україні Мікко Кіннунен відзначив позитивний ефект, досягнутий внаслідок підтвердження учасниками консультацій 22 грудня 2021 року рішучості щодо дотримання режиму припинення вогню.

Так, загальна кількість обстрілів, зафіксована СММ ОБСЄ, знизилася майже на 75%.

Водночас, як зазначили в українській делегації, не досягнуто повного припинення порушень режиму тиші, що призводить до втрат у ЗС України та руйнації цивільної інфраструктури.

"У зв'язку з цим були продовжені консультації з розробки доповнень до домовленостей від 22.07.20. Також приділено увагу необхідності практичної імплементації підсумків Паризького саміту в частині протимінної діяльності", — йдеться у повідомленні української делегації.

Крім того, учасники говорили про Стамбул, як про потенційне місце проведення очних зустрічей учасників Тристоронньої контактної групи.

"У відповідь на прохання голови ОБСЄ Туреччина попередньо запропонувала Стамбул як потенційне місце проведення зустрічей ТКГ за умови досягнення консенсусу. За це висловлюю подяку Туреччині. Я поінформував учасників дискусій про цю можливість повернутися до очних зустрічей. Я переконаний, що особисті зустрічі підвищать якість і конфіденційність наших обговорень", — сказав Мікко Кіннунен.

Читайте також: Відкриття КПВВ та обмін утримуваними особами: коли Росія розблокує перемовини — думка Гармаша

Прямий ефір