"Доступна іпотека під 7%" — як українці купують житло та коли подешевшають кредити (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: ua-bud.com.ua

Вже понад 800 сімей українців скористалися послугою президентської програми "Доступна іпотека 7%". Але, попри це, українці поки не поспішають купувати квартири. Український уряд вирішив зробити іпотеку ще дешевше, повідомляє "Дом".

Майже в 3,5 раза більше ніж зазвичай договорів по іпотеці уклали українці за останні пів року, за даними Національного банку України. Таке зростання пов'язують з президентською програмою іпотеки під 7%. Але, попри доступність, люди ще побоюються купувати житло в кредит. Деякі вважають, що потрібно заробити й купити, бо "ліньки збирати". Інших лякає процедура взяття кредиту та "недоступність".

Для того, щоб зробити іпотеку дешевше, влада об'єднає Державну іпотечну установу та Українську фінансову житлову компанію. Це спростить оформлення кредитів й розширить пошук нерухомості. А також випустять державні облігації на суму майже 20 млрд грн. Їх конвертують в акції створеної структури.

"Після завершення об’єднання ми готуємо випуск державних облігацій на суму до 20 млрд грн для того, щоб іпотечні програми були доступні якнайбільшій кількості українців. Всі ці продукти сприятимуть тому, що українські родини нарешті зможуть купити власне житло за доступною іпотекою, як це відбувається в розвинених країнах", — повідомив прем'єрміністр України Денис Шмигаль.

За прогнозами експертів, чим більше буде угод на ринку нерухомості, тим дешевше ставатиме іпотека. Адже попит породжує пропозицію. Однак, для залучення більшої кількості клієнтів, вони радять спростити правила з купівлі первинного житла.

"Ось коли 4-5 років пройде, обсяг виданих кредитів досягне своєї критичної маси, коли вони зможуть обслуговувати самі себе. Тобто, відсотки, які заходять по кредитах, будуть здатні перекрити попит на видачу кредитів. І ось тоді ми вже побачимо зменшення кредитного ресурсу, як це відбувається в європейських країнах, до 3, до 5 навіть десь до 2,5%", — каже експерт ринку нерухомості Олексій Коваль.

Купівля житла під 7% теж приваблює багатьох українців. Лише за останній тиждень, за даними Фонду розвитку підприємництва, іпотеку оформили 26 осіб. В основному це молоді сім'ї з середнім доходом 20-25 тис. грн на місяць.

"Середня сума кредиту, яка була оформлена в банку "Глобус", становить 830 тис. грн. І якщо, припустимо, є клієнт, який оформить кредит на 830 тис. грн на 20 років, то перший його платіж становитиме 8300 грн, це з урахуванням і погашення відсотків, і погашення тіла кредиту. А останній платіж становитиме всього лише 3,5 тис. грн", — розповіла начальниця управління по роботі з партнерами "Глобус банку" Катерина Личана.

Всього зі старту президентської програми "Доступна іпотека 7%", оформлено 811 кредитів на майже 690 млн грн.

Нагадаємо, про свій досвід участі в держпрограмі "Доступна іпотека під 7%" розповів молодий кардіохірург, переселенець з окупованої Горлівки.

Читайте також: Підсумки 13 вересня: ДТП з українцями у Туреччині, "Доступна іпотека" та "дельта" в Україні (ВІДЕО)

Прямий ефір