Добудувавши трубу, Європа може почати шантажувати Росію, — російський економіст про "Північний потік-2"

"Північний потік-2". Фото: shutterstock.com

Проєкт "Північний потік-2" буде, найімовірніше, завершений, однак навряд чи його вдасться повноцінно запустити в дію. Таку думку в програмі "На самом деле: Россия" телеканалу "Дом" висловив російський економіст, доктор економічних наук Владислав Іноземцев.

"Можу навіть сказати, що так і буде. Труба, найімовірніше, буде добудована. Причому буде добудована найближчим часом — поки ще Меркель є федеральним канцлером Німеччини та її уряд на місці. А чи буде газопровід введений в дію, чи піде постачання газу — інше питання", — сказав Іноземцев.

Читайте також: Німеччина напередодні відходу Меркель: інтерв'ю з експертом Українського інституту майбутнього Андреасом Умландом

Він вважає, що країни Європи в історії газопроводу можуть грати більш значну роль, ніж здається.

"Тому що не стільки європейці залежать від російського газу, про що постійно говорять в Москві, але й "Газпром" дуже сильно залежить від європейського ринку", — наголосив експерт.

Іноземцев нагадав, що за підсумками минулого року на Європейський Союз припало приблизно 81,5% російського експорту газу. А Європа закупила приблизно 42% від свого імпорту.

"Тобто європейці цілком можуть, добудувавши трубу, почати шантажувати Росію щодо того, що ми фактично є вашим головним споживачем. У вас немає реальних труб ні в напрямку Китаю, ні в напрямку Туреччини в таких масштабах. Можемо вже диктувати умови вам. І, на мій погляд, це буде абсолютно правильно", — вважає економіст.

Іноземцев додав, що "Північний потік-2" — це фактично не додаткова труба з Росії, "це труба, якою поставлятиметься той самий обсяг".

"Начебто збільшення залежності Росії немає. Але так чи інакше у європейців, виходить, з'являється додатковий козир щодо того, яким чином можна з Росією розмовляти. Я думаю, що це було б розумно", — говорить експерт.

Однак, нагадав він, європейці поки жодного разу не показали себе жорсткими учасниками переговорів в таких питаннях.

Повна версія інтерв'ю: "Північний потік-2" як майданчик для шантажу: інтерв'ю з російським економістом Владиславом Іноземцевим

Нагадаємо, газопровід "Північний потік-2" з Росії до Німеччини через Балтійське море почали будувати у 2018 році. На думку експертів, цей проєкт спрямований на зупинку транзиту російського газу в Європу через українську газотранспортну систему, бо він дублює її функції. Зараз газопровід готовий вже на 95%, в Росії заявляють, що планують завершити роботи у вересні.

Медіа-партнери
Прямий ефір