Досягнення України та втрати РФ: підсумки трьох місяців війни підбив президент Зеленський (ВІДЕО)

Володимир Зеленський. Фото: president.gov.ua

Три місяці оборони України — це історія надзвичайної сміливості й самопожертви. Про це сьогодні, 24 травня, за підсумками 90-го дня війни заявив президент України Володимир Зеленський, інформує "Дом".

"Завершився вже третій місяць нашої оборони. Це великий термін. Термін, якого не передбачали провідні розвідки світу. Цього навіть не допускали наші вороги. І це те, що спонукає світ зовсім по-іншому дивитися на нашу землю, на Україну", — сказав він.

За цей період 15 227 українців і українок відзначені державними нагородами, з них:

  • 12 550 військовослужбовців Збройних сил України;
  • 1 801 воїн Нацгвардії;
  • 205 прикордонників;
  • 182 поліцейських;
  • 167 працівників Служби безпеки України;
  • 138 представників Державної служби з надзвичайних ситуацій;
  • 99 воїнів Головного управління розвідки;
  • 38 працівників Держспецзвʼязку;
  • а також працівники Управління держохорони, Служби зовнішньої розвідки, НАБУ, ДБР і Служби судової охорони.

155 українцям присвоєно звання Героя України, з них 75 – посмертно.

1 016 населених пунктів України вже деокуповано.

Зеленський наголосив, що кожна з таких цифр — це історія, "історія надзвичайної сміливості й самопожертви".

"Це героїчний захист Маріуполя. Це успіхи в битвах за Київ, за Чернігів, Суми й Харків. Це героїчна оборона на Донбасі. Це захист Одеси, Миколаєва та всього нашого півдня. Це протести та спротив у тих містах і тих громадах України, які нам ще належить звільнити. Маємо памʼятати завжди, що вистояли протягом цих трьох місяців завдяки десяткам тисяч подвигів усіх, хто захищає державу. І ціною десятків тисяч життів українок і українців, яких убили окупанти", — зазначив президент.

Глава держави прокоментував заяву з Росії про те, що російська армія нібито спеціально "пригальмовує" наступальні дії.

"Що ж, після трьох місяців пошуку пояснення, чому їм не вдалося зламати Україну за три дні, вони не придумали нічого кращого, ніж стверджувати, що буцімто так і планували", — сказав він.

Зеленський перелічив втрати армії РФ за три місяці війни:

  • майже 30 тисяч убитих російських солдатів;
  • понад 200 збитих літаків;
  • тисячі втрачених російських танків, бронемашин та іншої їхньої техніки;
  • майже повністю витрачений російський боєзапас ракет.

Щодо чинної воєнної ситуації глава держави повідомив, що вкрай складна ситуація зараз на Донбасі.

"Фактично туди для наступу кинута вся потуга російської армії, яка в них ще залишилася. Лиман, Попасна, Сєвєродонецьк, Слов'янськ — окупанти хочуть зруйнувати там усе. Але в перехопленнях їхніх розмов ми чуємо, що вони чудово усвідомлюють: ця війна для Росії не має сенсу і що стратегічно у їхньої армії немає шансів. Але потрібен час і ще дуже багато надзвичайних зусиль нашого народу, щоб переломити їхню перевагу в кількості техніки та озброєнь", — акцентував він.

Зеленський подякував усім партнерам України, які допомагають.

"Але наголошую знову й знову: що довше триває ця війна, то більшою буде ціна захисту свободи не тільки для України, а й для всього вільного світу. Тому постачання Україні важкої зброї — реактивних систем залпового вогню, танків, протикорабельної та іншої зброї — це найкраща інвестиція у збереження стабільності у світі й у недопущення багатьох жорстких криз, які Росія ще планує чи вже спровокувала", — додав він.

Також президент доповів, що створена міжнародна консультативна група на чолі з главою Офісу президента України Андрієм Єрмаком та генсекретарем НАТО (2009-2014 рр.) Андерсом Фог Расмуссеном. До складу групи увійдуть провідні фахівці у сферах безпеки й оборони, дипломатії. Їхнє завдання — виробити ефективний формат гарантій для України.

Глава Української держави провів сьогодні низку бесід:

  • говорив з президентом Європейської ради Шарлем Мішелем. Скоординували позиції щодо посилення санкцій проти Росії, а також стосовно засідання Європейської ради з допомоги Україні, яке відбудеться наприкінці травня;
  • говорив з премʼєр-міністром Канади Джастіном Трюдо. Головна тема — оборонну підтримку України, а також інші види допомоги задля перемоги над окупантом.

Крім того, президент провів нараду з керівниками й керівницями кримського політичного напрямку, зокрема з постійною представницею президента України в АР Крим Тамілою Ташевою.

"Російське вторгнення почалося саме з Криму. Це був далеко не перший пункт у переліку помилок російської держави щодо України, але перший доленосний для самої Росії. Саме з цього пункту пішли наступні, не менш доленосні помилки Росії, які всі разом призведуть до її історичного послаблення. І, звичайно, окупантам доведеться піти й з Криму також. Як і з Херсона, Мелітополя, Енергодара, Маріуполя та всіх інших міст і громад, де вони поки що зображають господарів. Господарями вони там точно не будуть", — резюмував Зеленський.

Прямий ефір