Украина наш дом

Допомога кожному: як працює волонтерський рух в Україні

Волонтерка Зоя Шкурко. Фото: kanaldom.tv

З початком повномасштабної війни українці простягли один одному руку допомоги. З'явилося багато волонтерів, що надають підтримку пенсіонерам, переселенцям і самотнім людям, доставляють гуманітарні вантажі у різні регіони. Історію волонтерки Зої Шкурко та її команди дивіться у сюжеті "Ранку Вдома". 

В перший день війни російський снаряд влучив у будинок на Позняках, коли Яна Шевченко та її онука Ліза спали. Від сильного вибуху жінку відкинуло, вона вдарилася головою об стіну. Онука Ліза й досі боїться гучних звуків. 

Для Яни війна триває вже вісім років. Разом з чоловіком вона приїхала до Києва з Донбасу ще до вторгнення Росії, але там залишилися їхні родичі та друзі. Зараз Яна разом із донькою Настею допомагає іншим пережити наслідки війни, вони підтримують і людей, і тварин. Стати благодійниками їм запропонувала волонтерка Зоя Шкурко.  

Спочатку Зоя допомагала сусідам, адже в перші дні війни були зачинені магазини й аптеки, а люди потребували ліків та їжі. Потім почали розвозити воду і продукти до станцій метро, що стали бомбосховищами. Зараз у команді Зої працює більше 20 людей. Першою нагородою за роботу її групи волонтерів став автомобіль.

"Ми розвантажували два великі морські контейнери для обласної лікарні і робили це на станції, де поряд стояли вагони з боєприпасами — їх охороняли тероборонівці. Постійно лунала повітряна тривога і була небезпека, що туди влучить ракета. А ми собі розвантажували контейнери. За кілька днів їм пригнали машину швидкої, а вони сказали: "Ось вам хлопці за мужність", — розповідає волонтер Дмитро Підтуркін.

На цьому авто волонтери проїхали тисячі кілометрів. Возили гуманітарну допомогу до Чернігова, Конотопа, Ніжина, Харкова, Покровська і Бахмута. 

Ще до війни Зоя Шкурко була зооволонтеркою. Каже, що гуманність до домашніх улюбленців — характерна риса українців. Але з початком бойових дій багато тварин залишилися без підтримки. Команда волонтерів теж не залишає чотирилапих без допомоги. 

Читайте також: Історія, яка вражає: 15-річний хлопець вистежив колону ворожої техніки

Прямий ефір