Донбас, "Північний потік" і Афганістан — Зеленський повідомив, про що розмовляв із Меркель (ВІДЕО)

Ангела Меркель и Владимир Зеленский. Фото: kanaldom.tv

Сьогодні, 22 серпня, в Києві відбулася зустріч канцлера Німеччини Ангели Меркель і президента України Володимира Зеленського. Під час бесіди, яка відбулася у форматі тет-а-тет, лідери країн обговорили низку важливих для України питань. Як інформує кореспондент телеканалу "Дом", про це на підсумковому брифінгу повідомив президент України Володимир Зеленський.

"Сьогодні ми обговорили с пані федеральним канцлером багато питань. Зокрема про ризики та масштаби загроз, на які ми маємо реагувати. Ми розраховуємо на Німеччину, вважаємо її одним із наших ключових союзників у Європі", — сказав президент.

Зеленський подякував Меркель за підтримку суверенітету та територіальної цілісності України, "мирного врегулювання на Донбасі та невизнання спроби незаконної окупації Криму з боку Російської Федерації".

"Пріоритетною темою наших сьогоднішніх переговорів був процес мирного врегулювання на Донбасі. Важливо, щоб у межах Нормандського формату країни-учасниці мали консолідовану позицію щодо плану мирного врегулювання, який має буди заснований на кластерах. Актуальним залишається й Паризький порядок денний, який має буди імплементований", — продовжив Володимир Зеленський.

Глава держави зазначив, що Україна прагне домогтися постійного та сталого припинення вогню на Донбасі, обміну утримуваними особами та відкриття контрольних пунктів в'їзду-виїзду (КПВВ) з боку тимчасово окупованих територій.

"Й довгоочікуваний доступ на тимчасово окуповані території представників Міжнародного Комітету Червоного Хреста", — додав він.

Позиція України щодо проведення саміту лідерів країн "нормандської четвірки" залишається незмінною.

"А доки відсутній прогрес, тиск на Російську Федерацію має зберігатися. Хочемо бачити тут активні зусилля наших партнерів", — наголосив Зеленський.

Також лідери Німеччини та України обговорити питання енергетичної безпеки, зокрема щодо російського газопроводу "Північний потік-2".

"Ми розглядаємо цей проєкт виключно через призму безпеки. Вважаємо його небезпечною геополітичною зброєю з боку Кремля", — акцентував президент України.

Під час зустрічі Меркель та Зеленський обмінялися думками стосовно ситуації в Афганістані.

"Сьогодні Україна не лише активно евакуює своїх громадян [з Афганістану], але й допомагає у цьому нашим союзникам. Наразі вивезено 162 особи, серед яких 36 громадян України. Сьогодні зранку, до речі, прилетів черговий літак", — нагадав президент України.

Медіа-партнери
Прямий ефір