"Повинна мати ціну": створення єдиного фронту проти російської агресії щодо України обговорює G7 (ВІДЕО)

Ілюстративний скриншот відео: kanaldom.tv

Цими вихідними в Ліверпулі (Велика Британія) відбувається зустріч очільників міністерств закордонних справ країн G7 ("Великої сімки"). На порядку денному — створення єдиного фронту проти російської агресії щодо України. Також під час дводенної зустрічі очільники МЗС обговорять відносини з Китаєм, іранську ядерну програму та питання глобального розповсюдження вакцин проти коронавірусу, повідомляє "Дом".

Напередодні зустрічі глава зовнішньополітичного відомства Великої Британії Ліз Трасс заявила журналістам, що Росія зробить стратегічну помилку у разі вторгнення до України, і за це Москві доведеться заплатити.

"Нам треба утримати Росію від таких дій. Я дуже ясно дала зрозуміти, що такий крок стане "стратегічною помилкою". Ми будуємо безпечні та економічні відносини з партнерами-однодумцями, включаючи Україну, щоб захистити їх у майбутньому. Якщо щось станеться, це матиме серйозні наслідки", — сказала міністерка закордонних справ Великої Британії.

Не оминула очільниця британського МЗС і ситуацію з "Північним потоком-2". Вона закликала союзників шукати альтернативу постачання газу з Росії.

"Нам необхідно зменшити залежність від російського газу та енергії. І це має бути частиною загальної стратегії зменшення залежності від неринкової економіки, від шкідливих суб'єктів та забезпечення того, щоб вільний світ міг мати стратегічну незалежність, необхідну для виживання та процвітання", — заявила Ліз Трасс.

Напередодні генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг закликав Росію поважати суверенітет та територіальну цілісність України. Заява прозвучала у Брюсселі (Бельгія) під час пресконференції з канцлером Німеччини Олафом Шольцем. Таким чином генсек НАТО відхилив вимогу Росії не допускати Україну до Північноатлантичного Альянсу.

"Відносини НАТО з Україною вирішуватимуть 30 союзників по НАТО та Україна, ніхто інший. Ми не можемо погодитися з тим, що Росія намагається відновити систему, в якій великі держави, такі як Росія, мають сфери впливу, де вони можуть контролювати чи вирішувати, що можуть робити інші держави", — сказав Столтенберг.

Тим часом у Європейському Союзі нагадали про готовність посилити санкції проти Росії у разі вторгнення до України.

"Ми очікуємо, що Росія не піде шляхом ескалації, утримається від будь-якої агресії проти своїх сусідів і поважатиме права суверенних держав. Інакше ЄС залишає за собою право не тільки посилити чинні санкції, а й вжити нових, відчутних заходів. Агресія повинна мати свою ціну", — заявила голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн.

Європа єдина у підтримці України у боротьбі проти російської агресії. У цьому запевнив Верховний представник Євросоюзу із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель.

"Сьогодні на цих зборах я представляю Європейський Союз загалом. Головна проблема — ситуація на східному кордоні Європи, поблизу України, де концентруються війська Росії. Це є загрозою, і ми визнаємо, що всі ми єдині в підтримці України, її суверенітету та територіальній цілісності. Ми хочемо змусити Росію зрозуміти, що все, що може бути нападом на Україну, матиме високу ціну. Ми всі разом підтримуємо Україну", — сказав він.

Агресію Росії проти України напередодні президент США Джо Байден обговорив під час телефонної розмови із канцлером Німеччини Олафом Шольцем. А держсекретар США Ентоні Блінкен порушував цю тему на зустрічі з новим главою МЗС Німеччини Анналеною Бербок у Ліверпулі.

Читайте також: Росія дестабілізує Європу: інтерв'ю з політологинею Вірою Константиновою

Як повідомлялося раніше, українське питання — на порядку денному світових лідерів. Вони не залишають його поза увагою у межах двосторонніх зустрічей.

Читайте також: Підсумки 11 грудня: НЗФ поновили обстріли Станиці Луганської, зустріч глав МЗС країн G7 та форум ветеранів (ВІДЕО)

Прямий ефір