Додон – Медведчук: доля проросійських політиків у Молдові та Україні (ВІДЕО)

Віктор Медведчук та Ігор Додон. Колаж: kanaldom.tv

Колишнього президента Молдови Ігоря Додона затримали. Він проходить у межах кримінального провадження одразу за чотирма статтями, зокрема про державну зраду. Проросійські політики і в Молдові, і в Україні дедалі частіше опиняються за ґратами, повідомляє "Дом".

Співробітники Антикорупційної прокуратури заарештували Додона під крики "У тюрму". Напередодні в будинку політика провели обшуки, а також в іншій нерухомості, що належить посередникам. Генеральна прокуратура повідомила і про затримання зятя Додона, під час якого він нібито намагався проковтнути докази.

"Антикорупційні прокурори, спільно з офіцерами НЦПК і СІБа провели 10 обшуків, зокрема у 3 автомобілях, по так званій "Справі про кульок". У межах справи розслідується дії, пов'язані з незаконним збагаченням, держзрадою, пасивною корупцією та незаконним фінансуванням партії від 2014 року і донині",— повідомила в.о. голови Антикорупційної прокуратури Молдови Олена Казакова.

Так звану "Справу про кульок" відновили минулого тижня. Йдеться про відеокадри 2019 року з офісу Демократичної партії. На них — тоді ще лідер політсили, а нині олігарх-утікач Володимир Плахотнюк передає Додону пакет, імовірно з грошима. Вони, на думку слідства, призначалися для утримання політичної сили тепер уже колишнього президента Молдови.

Ігор Додон був на посаді президента Молдови від 2014 до 2020 року. І вже тоді Антикорупційна прокуратура відкривала кримінальні провадження через незаконну діяльність глави держави. Політик активно працював на зближення із Росією. Витоки фінансування партії Додона йшли із Москви. І затримання свого протеже, звісно, ​​стурбувало Кремль.

"Ми, звичайно, стривожені, що знову подібна практика застосовується щодо тих, хто є прихильниками розвитку, дружніх відносин, взаємовигідних відносин із Російською Федерацією, тобто з нашою країною. Тому ми, звичайно, хотіли б сподіватися і хотіли б бути впевненими, що всі законні права Додона буде дотримано", — заявляв прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков.

А причин для занепокоєння Кремля справді достатньо. У Москви на Додона були свої масштабні плани.

"На Додона, як проросійського гравця, росіяни зробили ставку і бачать його як керівника своєї окупаційної адміністрації Республіки Молдова у разі зміни там політичного режиму або військового конфлікту, який може спалахнути на базі Придністров'я, який використовуватимуть як форпост проти України", — каже політолог Віталій Кулик.

Саме через поплічників Додона, його самого та найпотужнішої мережі російських шпигунів та співробітників ФСБ під прикриттям, Кремль прагнув похитнути владу нинішньої президентки Молдови Майї Санду через її проєвропейську політику та підтримку України. Соратники Додона зробили ставку на масові заворушення. Спровокувати їх спробували, зокрема, і 9 травня. Соціалістична партія закликала громадян виходити на вулиці із забороненою символікою — георгіївськими стрічками.

"На території Придністров'я перебувають близько 400 осіб боєздатних співробітників ГРУ РФ та ФСБ, які мають завдання дестабілізувати ситуацію в Україні та Молдові. Їхня агентура в Молдові могла б використовуватися для дестабілізації. Зв'язки цієї агентури з партією соціалістів відомі не лише українським спецслужбам, а й Службі інформації та безпеки Молдови", — розповів політолог Кулик.

Вплив Соціалістичної партії в Молдові поки що недостатній для держперевороту. Оскільки її електорат здебільшого — люди похилого віку, які не зводитимуть барикади чи штурмуватимуть державні установи. Для Додона спроба вкоренити "русский мир" у Молдові стала провалом і закінчилася арештом. Така доля, вже в Україні, спіткала олігарха Віктора Медведчука.

Як і Додону, ні десятки років у великій політиці, ні величезні гроші, ні вплив на ЗМІ не допомогли Медведчуку виконати поставлену Москвою місію — нав'язати українцям любов до "русского мира". Але для господаря Кремля Медведчук все ще постать дуже значуща. Чого тільки варті пропозиції обміняти підозрюваного у держзраді олігарха на українських захисників Маріуполя.

Читайте також: Резонансні свідчення Медведчука — оцінки, реакції, думки (ВІДЕО)

Нагадаємо, народний депутат Віктор Медведчук, торік затриманий за підозрою у низці злочинів аж до держзради, озвучив нові резонансні подробиці у справах про закупівлю вугілля у так званих "Л/ДНР" та про виведення з держвласності України частини нафтопроводу "Самара — Західний напрямок". Він заявив про причетність до цих злочинів серед інших й п'ятого президента України Петра Порошенка.

Медіа-партнери
Прямий ефір