Добрі наміри треба підтверджувати справами — виступ Байдена в ООН прокоментував політолог

Володимир Фесенко. Фото: ua.news

Виступ американського лідера Джо Байдена під час сесії Генасамблеї ООН 21 вересня у Нью-Йорку сигналізує про нову політичну позицію США. Таку думку в програмі "Украина на самом деле" телеканалу "Дом" висловив політолог Володимир Фесенко.

На думку експерта, поки зарано прогнозувати, якою буде американська політика щодо Росії, проте акцент американського президента на миротворчих процесах неоднозначний, оскільки не містить чіткого меседжу про те, як потрібно реагувати на виклики, пов'язані зі збройною агресією.

"Прогнозувати зарано. А щодо виступу — у мене неоднозначна думка. Ось це його акцентування на миротворчості, на тому, що передусім повинна бути дипломатія, згадане їм категоричне неприйняття холодної війни — ОК. Але тоді виникає питання: а як тоді відповідати, якщо проти США, проти їхніх союзників триває активна не лише холодна війна, а й гібридна війна. Ось як тоді відповідати? Якщо не відповідати ефективно, якщо не демонструвати силу (необов'язково військову), то лідери авторитарних країн тебе сприйматимуть як слабкого опонента. Ось у чому ризик", — деталізував Фесенко.

Втім, виступ Байдена, ймовірно, є демонстрацією якоїсь політичної позиції Штатів, і висновки щодо американської політики загалом робити зарано, зазначив політолог.

"Але я б не робив якихось далекосяжних висновків. Це, ймовірно, спроба представити якусь нову політичну позицію, що США повертається в ролі такої "доброї сили", — продовжив Фесенко.

Тим часом актуальна політична міжнародна повістка скоригує рішення та дії американського лідера, переконаний експерт.

"Але, думаю, що сама практика змушуватиме Байдена діяти іноді й більш жорсткими методами. Крім того, я думаю, що цей миротворчий пафос має гарний вигляд, але реальна міжнародна політика, а також критика з боку Конгресу США змушуватимуть Байдена діяти більш жорстко та більш реалістично", — наголосив Фесенко.

Україна ж потребує реального підтвердження підтримки з боку США, зазначив політолог.

"Ми поки почули про добрі наміри. А добрі наміри треба підтверджувати практичними справами", — резюмував Фесенко.

Повна версія інтерв’ю: "Дипломатична війна": про презентацію інтересів України на Генасамблеї ООН говоримо з Володимиром Фесенком

21 вересня Джо Байден уперше виступив в ООН як президент США. Його виступ тривав понад 30 хвилин, упродовж цього часу він встиг перелічити основні проблеми у світі, в розв'язанні яких бере участь США, як-от пандемія коронавірусу, голод і зміна клімату. Також Байден згадав, що США вперше за 20 років не перебувають у стані війни, та заявив, що співпраця з партнерами допоможе боротися з тероризмом без масштабних військових операцій.

Нагадаємо, у Нью-Йорку (США) продовжує працювати українська делегація на чолі з президентом України Володимиром Зеленським, який виступить на 76-й сесії Генеральної Асамблеї ООН. Глава держави та делегація приїхали з чітким посланням: Україна — миролюбна країна, яка перебуває на передовій у протистоянні агресивній політиці Російської Федерації.

21 вересня, Володимир Зеленський вже провів низку зустрічей та перемовин. Так, на полях Асамблеї зустрівся з главою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн. Про підсумки їхніх перемовин журналістам розповів прессекретар президента України Сергій Никифоров. Крім зустрічей на політичному рівні, під час візиту до США президент України Володимир Зеленський також проведе низку зустрічей з американськими інвесторами.

Крім того, президент провів переговори з президентом Турецької Республіки Реджепом Таїпом Ердоганом і зустрівся з генеральним секретарем Організації Об'єднаних Націй (ООН) Антоніу Гутеррішем.

Читайте також: Потужний сигнал українцям про підтримку — перші підсумки візиту Зеленського до США (ВІДЕО)

Медіа-партнери
Прямий ефір