"Доброго вечора, ми з України": про секрети успіху хіта говоримо з автором треку Артемом Ткаченком

Артем Ткаченко. Фото: Facebook

Музичний хіт "Доброго вечора, ми з України" знайомий чи не кожному українцеві. Його автори — український електронний дует гурту Probass-Hardi.

Про те, як з'явився трек, у чому його особливість та яку нагороду отримали автори від мера рідного міста, а також над чим працюють зараз — розповів учасник колективу Артем Ткаченко в інтерв'ю у програмі "Ранок Вдома".

Ведучі — Юрій Критенко та Анна Кузіна.

— Ваш трек став просто гімном війни проти російських окупантів. На Youtube трек вже набрав понад 11 млн переглядів. Ви очікували на таке?

— Дивіться. Коли ми починали це робити, ми робили просто музику. У нас була така ідея, що в 2021 році наразі не було електронної подібної музики, яка нам подобається. Я маю на увазі електронна музика з українськими семплами, мотивами. І тому подумали, що треба шукати.

Шукали-шукали, і не знайшли, тому що не чули. І вирішили, а давай спробуємо щось зробити саме так, як ми чуємо. Тому що ми працюємо в цьому напрямку. Ми є гастролюючими діджеями, ми є музикантами електронними. Тому, давай спробуємо. Спробували. Демка дуже довго не була релізом, її ніхто не чув, вона була в нас там десь на комп’ютері. І така в неї історія цікава дуже, тому що таке враження, що вона сама вирішувала, коли з’являтися, тому треку.

Я грав його ще на декількох онлайн-фестивалях. Тому що тривав карантин. І там люди дуже цікавились цим треком, мовляв, де його взяти, як почути. Я думаю, ну, прикольно, знаєте, вона сама по собі йде. І потім, коли вже в нас був контракт з дуже серйозним лейблом, і він закінчився, я кажу колезі: "Слухай, давай вже будемо його випускати".

І ми його оприлюднили 29 жовтня, і все. І далі він вже почав жити своїм життям, і я не знаю, що далі буде з ним ще.

В чому ж секрет, скажіть нам, будь ласка?

— Насправді ми жодного секрету в нього не вкладали, нічого такого не було. Єдине, що я хочу відзначити: коли його писали, то все робили, як хотіли, як чули. Не було правил, або щось там не зайде, зайде, цей бас буде агресивним, а цей не агресивним. Просто робили, як могли, як хотілося. Ось так воно робиться, дуже легко. Та фраза вже відома, може ви знаєте її історію?

— Хотіла якраз запитати. Ця фраза була сказана Марком Галеневичем, солістом гурту "ДахаБраха", на одному із концертів у США у 2014 році.

— Так-так. Цей гурт ми дуже поважаємо. Тому що він дуже давно представляє Україну, українську музику, самобутність, і давно її популяризує, їздить по всьому світу. Тому я вважаю, що його місія, і місія цієї фрази була десь запрограмована. Тому хай буде так.

— Ви за цей трек отримали нагороду від мера свого рідного міста, Кременчука. Що це за нагорода?

— Ми в місті Кременчук дуже давно, ще з дитинства, мабуть, працюємо там. "Молодіжний  парламент Кременчука", є така організація. Ми робимо разом якісь концерти, заходи. Там дуже активна молодь. І завжди нам щось там вручали. Але це були нагороди на кшталт "За активну життєву позицію".

І коли нас як гурт запросили, то сказали: "Приходьте, буде якесь вручення!" Я кажу: "Клас!" Думаю, ще буде там "активна позиція". А ще мені дуже багато питань задавали стосовно документів якихось. Думаю, ну раніше просто прийшов, отримав грамоту, все, типу, до побачення.

І що вийшло? Вони нагородили за "За заслуги перед містом". Ось так. Це був такий перший подарунок, я дуже люблю своє місто і всіх, хто до нього причетний. Але це вперше, що в мене навіть є якась медаль.

— Це медаль справжня, так?

— Так. Я можу її отак вчепити і ходити.

— Нещодавно в Росії переспівали ваш трек "Доброго вечора, ми з України". Як ви на це відреагували?

— Ну, знаєте, це в них... Зараз дуже багато з цього приводу інформації є, що ще там здавна вони завжди все крали. Причому я навіть знайшов таке відео, що відомий трек "Вставай, страна огромная!" це український трек, і українською мовою він є. І текст українською мовою. Розумієте, вони все завжди крали.

І мало того, що вкрали і "Доброго вечора, ми з України", ну, переробили типу, так? Але переробили дуже погано, якщо коректно висловлюватись. Цей голос дуже поганий. І сама ідея теж дуже погана.

Знаєте, я спочатку дуже засмутився, думаю, як це, що це буде далі, а потім я побачив реакції людей. Деякі навіть відео для TikTok знімали, викладали і говорили, мовляв "Боже, яке кончене", розумієте? Тому нічого нового вони не зробили і не здивували.

А зараз ви над чимось працюєте, щось пишете, якісь нові композиції?

— Так, ми працюємо далі, не зупиняємось. У нас знайомі, вони перші декілька 5-6 днів війни були в Києві, коли була дуже важка ситуація. А коли виїжджали, одна з них мені написала, що ми ось зараз їдемо в машині, слухаємо "Доброго вечора, ми з України" і всі плачуть, тому що пісня допомагає.

Я думаю, слухайте, ну ми не маємо права зупинитися зараз, тому що це ж комусь потрібно. Ми зробили зараз кілька виступів благодійних всім колективом PROBASS ∆ HARDI, поїздили, збирали кошти у межах проєкту "Я з тобою". Це був збір коштів для дітей. Дуже класні такі проєкти, які дійсно допомагають, і дійсно люди забирають гроші на потреби і ЗСУ, і дітей, і всіх, хто потребує, і біженців.

— Декілька тижнів тому у вас вийшла нова композиція "До бою". Як склався цей трек та кому ви його присвятили?

— У такий спосіб ми хотіли підтримати наших воїнів, щоб вони розуміли, що ми з ними, і ми хочемо, щоб знали: насправді всі зараз стали до бою, всі на своїх фронтах, кожен на своєму. І коли з’явилася перша частина цього треку, коли виникла ідея, ми дуже чітко зрозуміли, що повинна бути агресивна форма такого треку. Адже нічого ще не закінчилось, все тільки починається. Ще дуже багато праці у нас, і у волонтерів, у всіх.

У всіх українців дуже багато зараз роботи. Тому ніхто не зупиняється, ніхто не розслабляється. Всі до бою, всі разом, допомагаємо один одному. І тільки тоді буде перемога, і тоді вона буде швидше.

— Дякуємо вам дуже! Удачі і натхнення в цей непростий час.

Прямий ефір