Украина наш дом

До "митного безвізу" з Євросоюзом наблизилася Україна — деталі від Шмигаля

Денис Шмигаль. Фото: kmu.gov.ua

Верховна Рада ухвалила в цілому урядовий законопроєкт про зміни до Митного кодексу України, необхідні для приєднання країни до Нової комп’ютеризованої транзитної системи NCTS та Конвенції про процедуру спільного транзиту. Про це сьогодні, 15 серпня, повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, інформує "Дом".

За його словами, закон наближає українське митне законодавство до законодавства Євросоюзу. Зокрема, вдосконалює чинні норми в частині спрощення проходження митниці для надійних підприємств, надання статусу фінансового гаранта та забезпечення сплати митних платежів.

Також зміни передбачають впровадження європейського механізму розгляду скарг і продовження цифровізації митниці. Це має прискорити її проходження та зменшити корупційні ризики.

"Подальше укладання "митного безвізу" із ЄС дасть можливість Україні запровадити обмін митною інформацією щодо транзитних вантажів із 36 країнами в режимі реального часу, спеціальні транзитні спрощення та прості й рівні умови для фінансових гарантів", — пояснив Шмигаль.

Читайте також: Часткове повернення акцизів на дизель та бензин в Україні: чи подорожчає паливо

Нагадаємо, Україна та Європейський Союз підписали Угоду про вантажні перевезення автомобільним транспортом. Це так званий транспортний "безвіз" і ще один крок до фактичного членства в ЄС.

Прямий ефір