Украина наш дом

День народження Франкліна Рузвельта та Всеволода Нестайка: 30 січня в історії

Зустрічаємо понеділок, 30 січня, разом із "Ранком Вдома"! Про визначні події, міжнародні та українські свята, дні народження відомих людей дізнавайтеся у нашій традиційній рубриці "День в історії".

30 січня 1882 року народився один із найвидатніших політиків США Франклін Рузвельт. Перш ніж стати великим реформатором, Рузвельт встиг попрацювати фермером, шерифом, комісаром поліції та помічником секретаря у справах флоту. Освіту отримав у привілейованій приватній школі в Гротоні, а згодом у Гарвардському і Колумбійському університетах. Рузвельт очолив США 1933 року, коли країна переживала небачену економічну кризу — Велику депресію. Саме під його керівництвом Сполучені Штати Америки стали однією із найпотужніших країн у світі. Франклін Рузвельт єдиний в історії США президент, котрого обирали чотири терміни підряд.

Цього дня 1930 року народився український майстер казки Всеволод Нестайко. Щасливому дитинству казкаря завадила війна й голод. Своє перше оповідання Нестайко написав у восьмирічному віці, а у 24 роки його твори друкували в дитячому журналі "Барвінок". Одна з найвідоміших його книжок — трилогія "Тореадори з Васюківки". Цю історію перевидавали 32 рази й внесли до "Почесного списку Андерсена". Книжка стала першим романом бестселером української літератури. Не менш відома робота письменника — казкова повість "У країні сонячних зайчиків". Творчість Нестайка знана у всьому світі. Його твори перекладені 20 мовами.

День спеціаліста військово-соціального управління Збройних Сил України відзначають 30 січня. Окрім проведення виховної та навчальної роботи в армійських колах, фахівці військово-соціального управління несуть на собі відповідальність за низку завдань, які особливо важливі за часів повномасштабної війни. Зокрема, це психологічний супровід військовослужбовців під час виконання поставлених перед ними завдань, організація гуманітарного забезпечення, роботи ЗСУ, соціальне забезпечення та психологічна реабілітація військовослужбовців. Ці спеціалісти підтримують престиж української армії й зберігають вірність військовим традиціям.

Більше про цей день в історії дивіться у матеріалі програми "Ранок Вдома"!

Прямий ефір