Украина наш дом

Для "референдумів" Росії потрібне перемир'я — причину пояснив Жданов (ВІДЕО)

Олег Жданов. Скріншот відео: kanaldom.tv

Щоб легітимізувати псевдореферендуми на окупованих територіях хоча б для російської аудиторії, країні-агресору необхідне припинення бойових дій. Таку думку висловив військовий експерт Олег Жданов в ефірі марафону "Говорить Україна" телеканалів "Дом" та UA.

"Під час активних бойових дій ніхто не визнає "референдуми". Навіть той маленький шматочок Луганської області, який ми утримуємо, там 2 населені пункти, він говорить про те, що на території Луганської області точаться активні бойові дії. І проводити "референдум" не має жодного сенсу. Так, Росія, звісно, ​​може намалювати будь-який "референдум", будь-які результати поставити. Але Путін хоче в очах Заходу виглядати легітимним правителем, правителем, який хоч якось обґрунтовує свої вчинки та свої кроки", — коментує Жданов.

На його думку, перекидання російських військ на південь і наступ, який, мабуть, готується там росіянами, можливо, покликані стати останнім сильним ривком, після якого РФ вимагатиме переговорів.

"Удар по ЗСУ, а потім — різка пропозиція: а тепер давайте домовлятися. І вимагатимуть перемир'я. Їм потрібна буде оперативна пауза, заразом вони зможуть провести в це перемир'я ось ці "референдуми", — припускає експерт.

Саме тому зараз, як він вважає, рано розмірковувати про те, що РФ "приєднає" окуповані території, а потім буде готова "захищати" їх превентивними ядерними ударами. Запобіжником від такого розвитку подій, за словами Олега Жданова, є активні бойові дії, які ведуться на всіх цих територіях.

Читайте також: "Путіну в жодному разі не можна допустити втрати Херсона": про наслідки для РФ розповів військовий оглядач

Прямий ефір