Для реалізації стратегії економічного розвитку Донбасу буде створено окремий орган, — Верещук

Ірина Верещук у програмі "Украина на самом деле". Фото: kanaldom.tv

Наступного року буде створено орган управління реалізації Стратегії економічного розвитку Донецької та Луганської областей до 2030 року. Про це у програмі "Украина на самом деле" телеканалу "Дом" повідомила віцепрем'єр-міністерка — міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук.

Вона наголосила, що, попри зміну голови Мінреінтеграції, реалізація Стратегії продовжуватиметься.

"Ми вже зустрілися з великобританцями та провели кілька раундів зустрічей з усіма донорами. І ми розуміємо, куди рухатися. Вже до держбюджету на 2022 рік закладено гроші, наприклад, на створення органу управління, який розміщуватиметься на Донеччині, і займатиметься розвитком територій, як це і закладено у Стратегії", — сказала Верещук.

Міністерка зазначила, що "ми лише посилюватимемо ті напрямки, які стосуються виконання Стратегії економічного розвитку".

"У нас вже є розуміння, бачення та необхідні інструменти, щоб продовжити роботу з реалізації цієї Стратегії", — додала вона.

Повний випуск програми: "Украина на самом деле": 1000 грн за COVID-вакцинацію, "Північний потік-2" та Верещук на Донбасі (ЕФІР)

Нагадаємо, у серпні Кабінет міністрів України затвердив Стратегію економічного розвитку Донецької та Луганської областей на період до 2030 року. Також було затверджено операційний план реалізації цієї Стратегії.

Ці документи передбачають, зокрема:

  • удосконалення інституційно-фінансових інструментів та регуляторної політики (створення трьох типів моделей територій пріоритетного розвитку, запровадження нових інструментів захисту інвестицій, створення системи страхування від військових та політичних ризиків, усунення надмірного регулювання господарської діяльності, ініціювання створення Фонду консорціумного фінансування);
  • розвиток реального сектора економіки (підтримка виготовлення продукції з високою доданою вартістю, стимулювання розвитку нових високотехнологічних виробництв, залучення інвестицій через зменшення частки державної та комунальної власності, розвиток агропромислового комплексу);
  • будівництво критичної інфраструктури та логістики (створення транспортно-логістичних кластерів та базових логістичних центрів, модернізація залізничної магістралі, запровадження інноваційних технологій та інформаційних систем, відновлення енергетичної та газової інфраструктури);
  • формування регіонального ринку праці, який забезпечуватиметься через програму перепідготовки та підвищення рівня кваліфікації відповідно до потреб ринку, підтримку переміщених вишів, а також проведення заходів освітнього та інформаційно-консультаційного спрямування для підприємців.

Також Стратегія передбачає здійснення заходів щодо просування інвестиційного іміджу Донецької та Луганської областей, залучення потенціалу економічної дипломатії, а також розширення механізму залучення соціально відповідального бізнесу.

На першому етапі Стратегія діятиме на підконтрольній українській владі території Донбасу, а після деокупації може бути поширена на весь регіон.

Читайте також: Новий аеропорт, залізничні магістралі і вода 24/7: як впроваджуватимуть Стратегію економрозвитку Донбасу

Прямий ефір