Діалог крізь лінію дотику — кроки обговорили на форумі щодо Східної України (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: pravda.com.ua

Третій міжнародний форум щодо Східної України відкрився сьогодні, 25 листопада, у Києві. На ньому обговорюють кроки щодо налагодження діалогу між людьми з обох боків лінії дотику, інформує "Дом".

Діалог між людьми по обидва боки лінії дотику — одна з головних умов врегулювання ситуації на Донбасі. У цьому напрямі зараз працює український уряд. У Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України кажуть, що, окрім розробки стратегічних документів, приділяють особливу увагу людям.

"Це робота з простими громадянами, спроба максимально сприяти їм у подоланні тих проблем, які спричиняла збройна агресія. І найголовніше — ми просуваємо наратив, що наші люди, які залишилися на тимчасово окупованих територіях, — це наші громадяни", — наголосив заступник міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ігор Яременко.

Водночас, на думку експертів, переговори у Нормандському форматі та робота Тристоронньої контактної групи щодо врегулювання ситуації на Донбасі залишаються ключовими у питанні мирного врегулювання.

"Ситуація, яку ми маємо, демонструє, наскільки важливо, щоб навіть такі недосконалі формати продовжували існувати. І ТКГ (Тристороння контактна група, — ред.), незважаючи на розчарування, що вона не виконала своєї первинної функції — знайти вихід із ситуації, все ж таки впоралася у низці важливих питань у липні 2020 року. Вони все ж таки змогли знову підписати угоду про припинення вогню. Це дуже важливо для громадян — для українських мирних громадян. Крім того, цей формат забезпечує гуманітарну підтримку", — упевнений посол Швеції в Україні Тобіас Тіберг.

Водночас експерти зазначають, що сьогодні країна-агресор не тільки не бере активної участі в переговорах, а й використовує ситуацію з пандемією COVID-19 як привід для того, щоб закривати контрольні пункти в'їзду-виїзду (КПВВ). Тим самим розриває комунікацію для людей.

"Сім'ї роз'єднані, люди не мають доступу до відповідних послуг, не можуть отримати пенсійні виплати — уже неприємно. COVID-19 додає проблем", — зазначає координатор системи ООН, гуманітарний координатор в Україні Оснат Лубрані.

На форумі також ішлося, що реінтеграція тимчасово окупованих територій України — це не лише їхнє повернення під контроль Києва, це також встановлення правди та справедливості. І в цьому питанні роль журналістів та громадянської спільноти є вкрай важливою.

"Ми знаємо про емоційно заангажований контент щодо людей, які проживають на непідконтрольних територіях. І ми також знаємо, що є медіа, які намагаються це змінювати й зупиняти таку практику, змінювати цю практику. Канал "Дом" саме і був такою спробою — зміни практики висвітлення ситуації на непідконтрольних територіях саме через логіку конфлікту чутливої ​​журналістики. Висвітлення проблем там, щоб отримати довіру аудиторії саме там", — наголосив шефредактор телеканалу "Дом" Олексій Мацука.

За підсумками форуму буде підготовлено публікацію з основними меседжами, спостереженнями та рекомендаціями, зробленими під час панельних дискусій та круглих столів.

Читайте також: Підсумки 25 листопада: протидія агресії РФ, створення національного авіаперевізника та провокації на Донбасі (ВІДЕО)

Нагадаємо, раніше міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук зазначала, що люди, які проживають в окремих районах Донецької та Луганської областей (ОРДЛО), повинні розуміти, що саме Росія перешкоджає Україні в реінтеграції тимчасово окупованих територій.

Читайте також: Допомогти людям: міністерка Верещук відповіла на запитання громадських діячів Донбасу та прийняла прапор Донецька

Медіа-партнери
Прямий ефір