DHL, "Укрзалізниця" та Центр транспортного обслуговування Liski забезпечать залізничне сполучення між Китаєм і Україною

Фото: perets.media

21 січня 2021 року

  • Три компанії уклали Меморандум про взаєморозуміння для поліпшення взаємодії між Китаєм і Україною.
  • Транспортний коридор Китай — Україна наблизить європейських клієнтів до бізнесу в Азії.

Міжнародна логістична компанія DHL Global Forwarding (DHL) (підрозділ з міжнародних вантажоперевезень Deutsche Post DHL Group), "Укрзалізниця", і Центр транспортних послуг Liski (CTS Liski) підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо розвитку залізничного сполучення між Китаєм і Україною. Три компанії будуть прагнути поліпшити зв'язок між двома континентами для полегшення торгівлі, а саме з Азії, через Китай в Україну та на інші європейські ринки.  

"На додаток до статусу Китаю як головного торгового партнера України, також йдеться про плани України почати переговори щодо угоди про вільну торгівлю з Китаєм. Я переконаний, що це партнерство зі створення залізничного сполучення розширить торговельні потоки між підприємствами в Азії та Європі. Коли воно буде реалізовано, це посприяє поглибленню торгових зв'язків між двома країнами", — сказав Стів Хуанг, генеральний директор DHL Global Forwarding Greater China. 

Україна з 40-мільйонним населенням — одна з найбільших європейських країн за чисельністю населення. Східноєвропейська країна розташована на перехресті між Росією та Туреччиною, з виходом до Чорного й Азовського морів. Розширене залізничне сполучення надасть підприємствам країн Азії доступ до країн Балтії, до Білорусі та Північної Європи. Товари з сусідніх країн можуть бути консолідовані в Києві, столиці України, і відправлені залізницею до Китаю для подальшої відправки на різні азіатські ринки з використанням повітряних або автомобільних перевезень.

"Меморандум між "Укрзалізницею" і DHL передбачає організацію контейнерних поїздів, залучення додаткових вантажів і розширення географії перевезень. По суті, це новий рівень співпраці та зовсім інший рівень роботи CTS Liski", — сказав Володимир Жмак, представник "Укрзалізниці".

Торгівля України з Азією зростає. Китай, найбільший імпортер сільськогосподарської продукції в Україні, в першій половині 2020 року спожив сільськогосподарської продукції на суму 1,41 млрд дол. США, а в країнах АСЕАН імпорт українських товарів з 2016 року збільшився на 48%.

"Ця співпраця є важливою віхою для залізничного коридору Китай — Україна. Ми сподіваємося на співпрацю з DHL і "Укрзалізницею" для розвитку і прискорення контейнерних залізничних перевезень між Китаєм і Європою, особливо Східною Європою, і міжрегіональних перевезень", - сказав Едвінса Берзіньш, генеральний директор CTS Liski.

Довідка:

Будучи піонером в сфері інноваційних рішень для мультимодальних перевезень з Китаю в Європу, DHL з 2010 року пропонує набір гнучких рішень, які з'єднують материковий Китай, Тайвань, Японію та Південно-Східну Азію з Європою:

  • Західний коридор: найшвидше сполучення між Європою і новими центрами внутрішнього Китаю, серед яких Ченду і Сіань; підтримка виробників високих технологій, автомобілів та роздрібної торгівлі, розташованих в Західному Китаї, з доступом на європейські ринки.
  • Північний коридор: від східного та південного узбережжя Китаю по Транссибірській магістралі до Москви і далі в Польщу та Німеччину; він з'єднує інженерні та виробничі центри Китаю в дельтах Янцзи і Перлової річки з загальноєвропейським ринком за 18-20 днів.
  • Південний коридор: перетинає три країни Центральної Азії — Казахстан, Азербайджан і Грузію, а також Каспійське море до прибуття в Стамбул за 12-14 днів.
  • Морський транзит: з'єднання Японії, Кореї і Тайваню з материковою частиною Китаю через поромні переправи для подальшої подорожі в Європу; а також із Шанхая в Європу через Пірей, Греція.
  • Дорожнє сполучення: з'єднання виробничої бази у В'єтнамі та Південно-Східної Азії з Європою.

За матеріалами Media OutReach

Прямий ефір