Діти Донбасу та Криму — реалізацію прав обговорили на форумі "Україна 30" (ВІДЕО)

Иллюстративное фото: 24tv.ua

Реалізацію прав дітей, якість їхнього життя та питання їхньої безпеки обговорювалися сьогодні, 7 грудня, під час форуму "Україна 30. Саміт. Діти", повідомляє "Дом".

За час бойових дій на Донбасі загинули 152 дитини, понад 73 тис. набули статусу жертви. Більшість із них мають психологічні травми чи фізичні каліцтва. А внаслідок злочинної політики країни-агресора в окупованому Криму 207 дітей позбавлені батьківського піклування.

"Найважче тим, хто живе на окупованих територіях, у "сірій" зоні є внутрішньо переміщеними особами (ВПО). 180 тис. дітей разом з батьками виїхали і стали внутрішньо переміщеними особами. У них різні проблеми, але у них немає рівних прав" з усіма іншими на реалізацію прав дітей", — заявила на форумі Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова.

Понад 20 років Україна активно співпрацює із ЮНІСЕФ. За цей час реалізовано багато проектів. Останніми роками, зокрема, й у населених пунктах вздовж лінії зіткнення. Це такі програми, як "Чиста питна вода", доступ до освіти та медицини.

"Великий прорив у співпраці з ЮНІСЕФ — це декларація про безпеку шкіл. Ця декларація про те, що навіть діти на лінії дотику мають здобути якісну освіту. Це про доступність для всіх, зокрема для дітей з особливими потребами", — зазначив міністр освіти та науки України Сергій Шкарлет.

Результатом співпраці України та ЮНІСЕФ стала і державна програма "Правильне харчування у школах". З наступного року кампанія "Здорове харчування та розвиток здорових харчових звичок" стартує у всіх українських школах.

"Пишаюся тим, що у мене, як у першої леді, є можливість співпрацювати з офісом ЮНІСЕФ в Україні. І ця співпраця закріплена у двох меморандумах про взаєморозуміння. І основні пункти там — про покращення якості харчування дітей в освітніх закладах, про поширення здорового образу життя серед дітей та молоді, про покращення поінформованості про здоровий спосіб життя та харчування серед батьків та педагогів", — зазначила перша леді України Олена Зеленська.

Сьогодні в ЮНІСЕФ розробляють стратегію підтримки України до 2030 року. Основними напрямками стануть вакцинація дітей, якісна освіта, реалізація потенціалу, допомога дітям з інвалідністю, забезпечення рівних прав.

"Надія всього світу покладається на майбутнє покоління. Якщо ми розшифруємо назву ЮНІСЕФ, це фактично дитячий фонд ООН. Ще з 1946 року ми зрозуміли, що на нас лежить велика місія і ЮНІСЕФ працює у світі вже 75 років, в Україні понад 22 роки. І ми розуміємо, що маємо зробити абсолютно все, щоб продовжити заповнювати прогалину між дійсністю та нашою мрією", — наголосив голова представництва UNICEF в Україні Мурат Шахін.

У представництві закликали Україну прискорити вакцинацію громадян від COVID-19, щоб зменшити ризик впливу пандемії на дітей. Наразі в Україні щеплені від коронавірусу 40 тис. дітей віком від 12 років.

"У деяких країнах світу почали вакцинувати дітей віком від 5 років від коронірусної хвороби. Я думаю, і у нас виробник вакцин швидко зареєструє зміни в інструкції, привезе необхідні препарати і це теж можна зробити", — зазначив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

Міжнародний надзвичайний фонд допомоги дітям при Організації Об'єднаних Націй, наступником якого є ЮНІСЕФ, було засновано у 1946 році після Другої світової війни. Сьогодні Фонд надає допомогу у понад 190 країнах світу.

Читайте також: Як реформа змінює школи та які новинки використовують вчителі — проміжні підсумки НУШ (ВІДЕО)

Нагадаємо, в Україні відбувся перший форум "4і: інклюзія/4і: інклюзія", організований Міністерством соціальної політики. Головне завдання форуму — допомогти людям з інвалідністю у вирішенні найрізноманітніших проблем: від побутових та до доступу до якісної освіти. Одну з його панелей присвятили ранній допомозі дітям з інвалідністю.

Читайте також: ЄМалятко для жителів ОРДЛО — як отримати доступ

Медіа-партнери
Прямий ефір