Украина наш дом

Деокупація захоплених Росією територій — експерт назвав три варіанти звільнення (ВІДЕО)

Олександр Мусієнко. Фото: kanaldom.tv

Існує три варіанти звільнення окупованих Росією територій, але тільки один з них є найактуальнішим і застосовним у нинішніх умовах. Про це сьогодні, 30 травня, в ефірі телемарафону "Говорить Україна" телеканалів "Дом" та UA заявив керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.

За його словами, хтось уявляє, що деокупацію захоплених Росією територій можна провести масованим контрнаступом по всій лінії фронту.

"А у нас, я хочу нагадати, лише 500 км на сході лінія фронту, де йдуть дуже напружені важкі бої. А ще й південь України. І тому треба розуміти, що очевидно зараз такий підхід реалізувати вкрай важко", — пояснив Олександр Мусієнко.

Другий варіант — не зважати на жертв, втрати й кидати все нові підрозділи в контратаки.

"Це теж не український підхід. Це Росія так воює, не шкодуючи людських життів", — зазначив експерт.

Третій варіант він назвав найактуальнішим і найприйнятнішим у нинішніх умовах.

"Цей приклад якраз демонструють українські військовослужбовці. Він полягає в наступному: переходити в контратаки необхідно планомірно, акуратно, за тими напрямками, де надається можливість, зважаючи на можливі втрати для того, щоб їх мінімізувати, і для того, щоб зберегти якнайбільше життів та здоров'я особового складу", — пояснив Олександр Мусієнко.

Також він зазначив, що контрнаступні дії необхідно проводити таким чином, щоб це, наскільки це можливо в умовах бойових дій, було безпечним для громадянського мирного населення.

Як приклад, експерт навів просування української армії при звільненні територій у Харківській та Херсонській областях. За його словами, необхідно проводити бойові дії так, щоб унеможливити для противника володіння тією чи іншою позицією, яка більш вигідна стосовно українських сил.

"Тобто вони витісняються з цих позицій, і вже позиції вигідніші з військової точки зору або висоти, або за зеленою зоною, займають українські підрозділи", — сказав Олександр Мусієнко.

За його словами, така тактика дає змогу ефективніше проводити оборону та стримування російських військ, а також створює певні плацдарми для напрямків, для майбутніх контратак та звільнення українських територій.

Читайте також: Ми віримо, що будемо звільнені: ситуацію на Херсонщині обговорюємо з головою ОВВ та мешканкою столиці регіону

Прямий ефір