Украина наш дом

День Збройних сил України та День народження Київського торта: 6 грудня в історії

Зустрічаємо вівторок, 6 грудня, разом із "Ранком Вдома"! Про визначні події, міжнародні та українські свята, дні народження відомих людей дізнавайтеся у нашій традиційній рубриці "День в історії".

151 рік тому народився український письменник, поет та публіцист Микола Вороний. Він був одним із засновників Української Центральної Ради. Вороний написав патріотичний вірш "За Україну", який став символом українського опору на війні. Пісню співали українські січові стрільці по всій Україні. Її виконували під час проголошення акту відновлення Української держави 1941 року у Львові бійці УПА та ще сотні тисяч людей.

Цього дня "народився" Київський торт. Вперше його приготували 1956 року. Подейкують, що торт з'явився через помилку кондитерів. Нібито вони вчасно не поставили в холодильник підготовлений для бісквіта яєчний білок. Аби уникнути догани від керівництва вирішили робити торт із того, що є. Самі ж кондитери цю версію спростовують. Запевняють, що спеціально шукали оригінальний рецепт, аби створити справжній кулінарний шедевр.

6 грудня — День Збройних сил України. Цього дня 1991 року Верховна Рада ухвалила Закон про Збройні сили України. Нині бійці ЗСУ впевнено звільняють українські міста та села витісняючи російську армію. В армії служать 500 тисяч чоловіків і понад 50 тисяч жінок. ЗСУ входять до 30 найсильніших армій світу.

Більше про цей день в історії дивіться у матеріалі програми  "Ранок Вдома"!

Прямий ефір