Украина наш дом

День працівників радіо, телебачення та зв'язку і вихід "Сам удома": 16 листопада в історії

Зустрічайте середу, 16 листопада, разом із "Ранком Вдома"! Про визначні події, міжнародні та українські свята, дні народження відомих людей дізнавайтеся у нашій традиційній рубриці "День в історії".

16 листопада 1990 року в американській прокат вийшла різдвяна комедія "Сам удома" режисера Кріса Коламбуса. У центрі сюжету пригоди 8-річного Кевіна Маккалістера, якого батьки забули вдома. Головну роль виконав американський актор Маколей Калкін. Його обрали серед сотень претендентів. Якось режисер зізнався, що сумнівався в успіху картини, однак результат перевершив усі очікування. "Сам удома" зібрав у прокаті майже півмільярда доларів. Стрічка увійшла до Книги рекордів Гіннеса як найбільша касова американська комедія. Згодом глядачі побачили ще три частини фільму. 

У цей день Україна відзначає День працівників радіо, телебачення та зв'язку. 16 листопада 1924 в Харкові, тодішній столиці України, в ефір вийшла перша в історії нашої країни радіопрограма. Перші слова дикторів почули 70 осіб. Сьогодні українські працівники радіо, телебачення та зв'язку, кореспонденти з гарячих точок часто ризикують своїм життям, щоб розповідати світу про реалії війни. У травні 2022 року жюрі Пулітцерівської премії відзначило спеціальною нагородою журналістів України, які з мужністю та стійкістю висвітлюють повномасштабне вторгнення Росії в нашу країну. 

Цього дня у 1994 році Україна приєдналася до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї. "За" проголосував 301 депутат. В грудні того ж року Україна, США, Велика Британія та Росія підписали Будапештський меморандум. Це означало, що наша країна отримала гарантії безпеки і територіальної цілісності від ядерних держав. Проте Росія ще у 2014 році порушила міжнародну угоду, анексувала Крим та почала війну на Донбасі. 

Більше про визначні події 16 листопада в історії дивіться у матеріалі програми "Ранок Вдома".

Прямий ефір