Украина наш дом

День народження "Запорожця" та річниця Помаранчевої революції: 22 листопада в історії

Починаємо вівторок, 22 листопада, разом із "Ранком Вдома"! Про визначні події, міжнародні та українські свята, дні народження відомих людей дізнавайтеся у нашій традиційній рубриці "День в історії".

22 листопада 1960 року випустили першу партію "Запорожців". Українську малолітражку збирали на Запорізькому заводі "Комунар", а головним прототипом цієї автолегенди став італійський Fiat 600. "Запорожець" одразу зажив популярності. Секрет успіху — доступна ціна. Це авто — справжня зірка кіно, "знімався" навіть в одній частині "бондіани" — "Золоте око". З 1960 по 1994 рік виготовили понад 3 мільйони автомобілів "Запорожець" різних моделей.

Цього дня 1986 року американець Майк Тайсон став наймолодшим чемпіоном світу в історії боксу у суперважкій вазі. Спортсмену було 20 років, коли він переміг чемпіона світу у важкій ваговій категорії по версії WBC Тревора Бербика. Під час двобою Тайсон став першою людиною, чий удар змусив суперника тричі падати й тричі підводитися. Легендарний боксер Майк Тайсон — один із тих, хто підтримав Україну у боротьбі за свободу та незалежність.

22 листопада 2004 року в Україні почалася Помаранчева революція. Причиною масових протестів українців стала фальсифікація результатів президентських виборів. Згідно з опублікованими даними, перемогу нібито одержав чинний на той час прем'єр-міністр Віктор Янукович. Прибічники опозиційного кандидата на пост глави держави Віктора Ющенка заявили про фальсифікацію і закликали до загальнонаціонального страйку. Сотні тисяч протестувальників по всій країні вийшли на вулиці. Символ тих революційних подій — помаранчеві стрічки. У підсумку Верховний суд анулював результати другого туру президентських виборів і призначив ще один тур, у якому переміг Віктор Ющенко.

Більше про цей день в історії дивіться у матеріалі програми "Ранок Вдома".

Прямий ефір