Украина наш дом

День народження Вінстона Черчилля та силовий розгін Майдану: 30 листопада в історії

Зустрічайте середу, 30 листопада, разом із "Ранком Вдома"! Про визначні події, міжнародні та українські свята, дні народження відомих людей дізнавайтеся у нашій традиційній рубриці "День в історії".

Цього дня народився Вінстон Черчилль — військовий, журналіст, письменник, лауреат Нобелівської премії з літератури, прем'єр-міністр Великобританії. Політик привів країну до перемоги в Другій світовій війні. Черчилль любив висловлювання та афоризми. Коли його запитували, за що воюють британці, він відповідав: "Припинимо боротися — зрозумієте".

Цього дня у 1835 році народився американський письменник Марк Твен. Своє перше оповідання Семюель Клеменс — це справжнє ім'я літератора — опублікував у 27 років, а в 40 представив оповідання "Пригоди Тома Соєра". Робота над книгою тривала три роки. Історія про хлопчика- бешкетника викликала неабияку зацікавленість читачів.

Сьогодні Всесвітній день домашніх тварин девізом якого стало відоме висловлювання Антуана де Сент Екзюпері: "Ми відповідальні за тих кого приручили". Цікаво, що першим з одомашнених тварин став вовк. Брати наші менші не лише дарують любов і ласку, а й рятують людські життя. А ще стають зірками соцмереж.

В ніч на 30 листопада 2013 року на Майдані Незалежності у Києві спецпідрозділ "Беркут" розігнав мітингарів. Близько тисячі осіб, переважно молодь, вийшли на центральну площу столиці через відмову тодішнього президента України Віктора Януковича підписати Угоду про асоціацію з Європейським Союзом. Правоохоронці силою звільняли Майдан. В результаті дій "Беркуту" близько 80 осіб дістали поранення. Новини про жорстокий розгін Майдану швидко поширилися і викликали обурення по всій країні. Відтоді головною вимогою протестувальників стала негайна відставка української влади.

Більше про цей день в історії дивіться у матеріалі програми "Ранок Вдома".

Прямий ефір