Украина наш дом

День народження Марії Заньковецької та арешт Анни Франк: 4 серпня в історії

Цього дня, 4 серпня 1777 року, у Лондоні відкрився перший у Західній Європі цирк. Будівля була зведена з куполоподібним дахом, круглим залом для глядачів, манежем, оркестром і сценою. Про це йдеться у програмі "Ранок Вдома".

Цирк представив глядачам спочатку кінні номери: фігурна їзда, дресування, жокеї та акробати. Згодом до програми додали клоунаду, гімнастів, канатохідців.

Сьогодні виповнюється 168 років від дня народження геніальної актриси та примадонни української сцени Марії Заньковецької. Свій талант вона демонструвала ще з дитинства, коли брала участь у шкільних виставах. Як актриса театру дебютувала у 28 років, виконавши роль Наталки у п'єсі Котляревського "Наталка Полтавка". Цей образ вона відтворила і в кіно. На рахунку актриси — десятки ролей.

Цього дня в 1944 році голландська поліція заарештувала Анну Франк, нацисти виявили п'ятнадцятирічну дівчину, її рідних та друзів родини у таємному укритті будинку в Амстердамі, куди вони перебралися в надії пережити Голокост. У таємному укритті Франк та інші провели понад 2 роки. Анна померла 1945-го в концтаборі. Після смерті її батько опублікував щоденник, який дівчина вела в укритті, розповідаючи в листах вигаданій подрузі про все, що відбувається.

Читайте також: Перша експедиція Христофора Колумба та відкриття театру La Scala: 3 серпня в історії

Прямий ефір