Украина наш дом

День народження Карнегі та заборона застосування ядерної зброї: 24 листопада в історії

Починаємо четвер, 24 листопада, разом із "Ранком Вдома"! Про визначні події, міжнародні та українські свята, дні народження відомих людей дізнавайтеся у нашій традиційній рубриці "День в історії".

Саме цього дня англійський науковець Чарльз Дарвін опублікував свою скандальну працю — "Походження видів шляхом природного добору або збереження обраних рас у боротьбі за життя". Ця книга здійснила революцію в біології та антропології. Перше видання про нову теорію еволюції розійшлося за один день.

Сьогодні виповнюється 134 роки від дня народження письменника, оратора і психолога Дейла Карнегі. Його висловлювання розбирають на цитати частіше за праці видатних філософів. Перш ніж стати "вчителем людства" він працював агентом із продажу бекону та мила. Свою першу книжку Карнегі написав у 38 років. В 47 років він опублікував книгу "Як завойовувати друзів і впливати на людей", яка стала бестселером протягом першого тижня продажів.

61 рік тому Генеральна Асамблея ООН ухвалила декларацію про заборону застосування ядерної та термоядерної зброї. Своє рішення організація обґрунтувала тим, що її використання суперечить статуту ООН, а вже 2021 року, після ратифікації 50-ма країнами, набув чинності договір про заборону ядерної зброї. Міжнародний документ передбачає повну відмову держав від розробки, випробувань, виробництва, накопичення запасів і застосування або загрози застосування ядерної зброї.

Цього дня 2013 року на Майдані Незалежності у Києві відбувся найбільший мітинг опозиції за період президентського правління Віктора Януковича. Тоді на Центральну вулицю столиці вийшло від 60 до 150 тисяч людей. Українців обурила відмова Януковича підписати Угоду про асоціацію з Євросоюзом. Головною вимогою мітингувальників була негайна відставка української влади. Протести тривали до лютого 2014 року та увійшли в історію України під назвою Революція гідності.

Більше про цей день в історії дивіться у матеріалі програми "Ранок Вдома".

Прямий ефір