Справа Тупицького: чому ексглава КСУ змінив тактику і з'явився в суд, пояснили експерти (ВІДЕО)

Александр Тупицкий. Скриншот видео: kanaldom.tv

У Голосіївському суді столиці сьогодні, 26 травня, відбулося засідання в адміністративних справах щодо відстороненого від посади голови Конституційного суду Олександра Тупицького. Сам ексглава КСУ також прибув до зали суду при тому, що ігнорував всі п'ять попередніх слухань у кримінальних справах в іншому суді Києва, повідомляє телеканал "Дом".

Сьогодні відбулися слухання відразу за двома адміністративними справами проти Тупицького: про конфлікт інтересів при прийнятті в Конституційному суді рішення про неконституційність е-декларування та про умисне незазначення в декларації ділянки, розташованої в Криму. У розгляді цих справ оголошено перерву до завтра, 27 травня.

Це перший випадок, коли Олександр Тупицький з'явився в суд у ролі відповідача. До сьогоднішнього дня він проігнорував уже кілька засідань у Печерському суді, де йому досі так і не обрали запобіжний захід у кримінальних справах. На думку експертів, така поведінка може говорити про те, що адвокати Тупицького змінили тактику захисту.

"Це може бути пов'язано зі стратегією захисту або з тим, що, можливо, вдалося вже в якійсь справі або в більшості з них домовитися, скажімо так, з іншими судами. Оскільки це не секрет, що судова система у нас така, що її представники між собою пов'язані і часто складають одну недобросовісну суддівську корпорацію — так звану "судову мафію", і часто працювали разом в судах", — зазначає голова правління фундації DEJURE Михайло Жернаков.

При цьому на думку представника президента України в Конституційному суді Федора Веніславського, Тупицький вирішив прийти до Голосіївського суду, оскільки виробництво в цій справі — адміністративне і суворих вердиктів не передбачає.

"Пан Тупицький ходить на ті судові засідання, які не мають для нього якихось відчутних юридичних наслідків", — наголошує Веніславський.

За його словами, ексглава КСУ систематично ігнорує ті судові засідання, в яких йому може бути обрано запобіжний захід.

"І він прекрасно розуміє що з юридичної точки зору 100% є правові підстави для обрання запобіжного заходу, якого — це питання на розсуд суду і клопотання прокурорів. Тому що, як відомо, це справа вже передана на розгляд до суду з обвинувальним актом. Він уже набув статусу обвинуваченого", — додає Веніславський.

Як повідомлялося раніше, Державне бюро розслідувань завершило досудове розслідування в кримінальному провадженні щодо голови Конституційного суду Олександра Тупицького. Йому інкримінують, що у жовтні 2018 року з корисливих мотивів та в інтересах колишнього голови Вищого господарського суду України, який розшукується правоохоронними органами, він здійснив підкуп свідка.

Прямий ефір