Справа Медведчука: в чому підозрюють нардепа та як він використав ситуацію на Донбасі (ВІДЕО)

Виктор Медведчук. Скриншот видео: kanaldom.tv

Сьогодні, 11 жовтня, народному депутату України від фракції "Опозиційна платформа — За життя" Віктору Медведчуку вручили клопотання про арешт. Про те, що Медведчука підозрюють в державній зраді та сприянні терористичній організації, генеральна прокурорка України Ірина Венедіктова та голова Служби безпеки України Іван Баканов повідомили ще 8 жовтня. Це вже друга підозра опозиційному депутатові, повідомляє "Дом".

В Офісі генпрокурора підозрюють нардепа Медведчука у причетності до незаконних постачань вугілля з тимчасово непідконтрольних урядові територій в кінці 2014 – початку 2015 років. Для цього він, нібито, побудував цілу злочинну схему.

"Підібрали на окупованій території два державних підприємства, які фактично не працювали. Їхніми керівниками призначили представників "ЛНР/ДНР". Відкрили банківські рахунки та уклали з ними договори на постачання вугілля", — повідомила Венедіктова.

У слідства достатньо доказів для передавання справи до суду. Зокрема, йдеться про телефонні перемовини, в яких, нібито, Медведчук, представники російської влади, а також представники окупаційних так званих "адміністрацій" обговорюють спільну роботу. Записи цих перемовин  можна прослухати в відео сюжету нижче.

За даними слідства, за сприяння Медведчука незаконні збройні формування (НЗФ) були профінансовані на суму понад 200 млн грн. Готівка з Маріуполя Донецької області та Лисичанська Луганської області відправлялися безпосередньо на тимчасово непідконтрольну Україні територію.

За словами голови СБУ, суть справи полягає не просто в самій організації схеми, а в безпринципності підозрюваного.

"Насправді йдеться про безмежний цинізм щодо продажу державних інтересів та фінансування російських терористів. За посередництва Медведчука відбулася змова з вищими посадовими особами України. Вони, використовуючи повноваження Національного банку України, правоохоронної системи, створили штучні перешкоди для постачання вугілля з ПАР", — заявив Баканов.

Цинізм полягає ще і в тому, що ситуація на Донбасі була використана Медведчуком як привід заробити, впевнений політичний оглядач, представник ОРДО в Тристоронній контактній групі (ТКГ) від України Денис Казанський. Більш того, за його словами, про схему не могло не знати тодішнє керівництво країни. Тому цілком ймовірно, що незабаром у виробництві з'являться і нові підозрювані.

"Ми ж чуємо, що Медведчук називає різні прізвища в процесі перемовин. Це прізвища перших осіб держави — Ложкін, Гонтарева та сам президент Петро Порошенко. Очевидно, напевно, і тодішні міністри, і співробітники Кабміну, і прем'єрміністр, і голови профільних міністерств повинні були бути, очевидно, теж в курсі. Об'єктивно для вручення підозри ось цих записів Медведчука недостатньо, тобто має бути щось ще. Ось чи є ця доказова база у правоохоронців про те, що Медведчук пов'язаний, виконував конкретно доручення конкретного якогось урядовця або там колишнього керівника країни", — сказав Казанський.

Нагадаємо, що 8 жовтня Офіс генпрокурора пред'явив Медведчуку підозру про державну зраду та сприяння тероризму. Прокурори мають намір просити суд обрати Медведчуку запобіжний захід у вигляді арешту з альтернативою застави в 1 млрд грн.

Читайте також: Підсумки 11 жовтня: розмова Зеленського з Меркель та Макроном, справа українських моряків та посилення карантину (ВІДЕО)

Прямий ефір