Украина наш дом

"Справа Єсипенка": заарештований в Криму журналіст заявляє про катування, а "суд" допитує свідків

Владислав Єсипенко. Фото: crimean-solidarity.org

Сьогодні, 6 вересня, у тимчасово окупованому Росією Криму відбулося чергове засідання так званого "суду" щодо "кримінальної справи" щодо українського журналіста, позаштатного кореспондента "Радіо Свобода" Владислава Єсипенка. Про це повідомляє Кримська правозахисна група (КПГ), інформує "Дом".

За інформацією правозахисників, в ході засідання був допитаний сам "підсудний".

"Він заявив, що всі його свідчення, дані на етапі попереднього слідства, були отримані під тортурами. Також він заявив, що його підозрювали у співпраці зі службою зовнішньої розвідки України. Сам Єсипенко це заперечує і заявив, що займався освітленням соціально-політичної ситуації в Криму ", - йдеться в повідомленні.

Після цього Єсипенко відповів на питання сторін і "суд" перейшов до допиту свідків у цій справі.

"Зокрема, був допитаний оперативний співробітник ФСБ, який повідомив, що "у них була інформація про причетність Владислава Єсипенка до незаконного обігу боєприпасів і вибухових речовин. Надалі надійшла оперативна інформація про те, що Єсипенко буде везти боєприпаси і співробітники ФСБ організували операцію з його затримання". Також співробітник ФСБ заперечував факт застосування тортур до журналіста", — розповіли правозахисники.

Після цього був допитаний ще один свідок — кінолог, який оглядав разом зі службовою собакою машину підсудного.

"В "суді" він підтвердив, що його собака знайшла вибуховий пристрій в машині Єсипенка", — додали в КПГ.

Своєю чергою адвокат Дмитро Дінзе оцінив фізичний стан Єсипенка як пригнічений і зазначив, що у нього трапляються панічні атаки, оскільки "він побоюється виконання погроз з боку ФСБ".

Наступне засідання "суду" призначено на 13 вересня.

За інформацією уповноваженої Верховної ради України з прав людини Людмили Денісової, українському громадянину загрожує 18 років позбавлення волі. На такому покаранні наполягає сторона обвинувачення.

Читайте також: Здоров'я політв'язня Єсипенка погіршилося після тортур — деталі розповіла Денісова (ВІДЕО)

Зазначимо, Владислав Єсипенко працював в окупованому Криму журналістом проекту "Крим. Реалії". Російські силовики затримали його в березні цього року і звинуватили в шпигунстві на користь України, незаконному виготовленні боєприпасів та перевезення зброї. Єсипенко заявив, що силовики підкинули йому в машину гранату, а після затримання катували й вимагали, щоб він дав свідчення проти себе.

Прямий ефір