Украина наш дом

"Справу" експолітв'язня Бекірова відновили в Криму, — Денісова

Фото: ОП

В окупованому Криму "Центральний районний суд Сімферополя" відновив "кримінальну справу" щодо колишнього політв'язня Едема Бекірова. Про це повідомляє "Дом" із посиланням на омбудсмена Людмилу Денисову.

За словами Денісової, постанова про відновлення "справи" була ухвалена 22 січня, а перше "заочне засідання" відбулося 19 лютого 2021 року. На ньому було оголошено "обвинувальний висновок", який Денісова вважає безпідставним.

Кримського татарина окупанти звинувачують у нібито зберіганні і перевезенні вибухових речовин. Саме через цю "справу" він був заарештований в Криму у 2018 році.

Денісова заявила, що відновлення судових засідань щодо Бекірова — це "продовження політичного переслідування країною-окупантом".

"Засуджую незаконні дії російської влади та прошу міжнародну спільноту продовжувати тиск на неї задля припинення політичного переслідування громадян України та звільнення усіх, хто перебуває у незаконному ув’язненні на території РФ та тимчасово окупованого Криму", — зазначила омбудсмен.

Як відомо, Едем Бекіров був затриманий 12 грудня 2018 року. Він їхав на півострів, щоб відвідати рідних. 13 грудня 2018 року "суд" взяв Бекірова під варту. Окупаційна влада звинуватили його в транспортуванні понад 10 кг тротилу і 190 бойових патронів.

Чоловіка звільнили 7 вересня 2019 року в рамках великого звільнення утримуваних осіб — тоді в Україну повернулися 35 політв'язнів і військовополонених. А "справу" щодо Бекірова призупинили. 

Нагадаємо, масові обшуки в будинках кримських татар російські силовики провели вранці 17 лютого. Під час обшуків силовики затримали шістьох кримських татар. Їх звинувачують в участі в організації "Хізб ут-Тахрір" — міжнародній ісламській політичній партії, яка в Росії заборонена і визнана терористичною.

Пізніше окупаційний "суд" Криму арештував їх усіх на два місяці.

Прямий ефір