Украина наш дом

Ділимося порадами: деолігархізацію в Україні прокоментував тимчасовий повірений у справах США

Джордж Кент. Фото: Facebook / U.S. Embassy Kyiv Ukraine

Сполучені Штати Америки діляться порадами з українськими партнерами щодо деолігархізації. Але це питання законодавства України і рішень адміністрації та уряду. Про це розповів тимчасовий повірений у справах США в Україні, заступник помічника держсекретаря США з питань Європи та Євразії Джордж Кент в інтерв'ю "Радіо Свобода", інформує "Дом".

"Я погоджуюся з метою — деолігархізація. Як це робиться — це інше питання. Є різні деталі. І це дуже важливо. Тому що іноді люди говорять: так, це наша мета. А щоб мати успіх, як дійти до цього моменту, то важко. Тобто у нас є наші думки, ми завжди спілкуємося з українськими партнерами і ділимося нашими порадами. Але зрештою це питання українського законодавства і рішень адміністрації та уряду", — сказав він.

На думку Кента, дуже важливо вирішити ситуацію з олігархами.

"Тому що, якщо Україна хоче бути успішною, повинна бути можливість на ринку, щоб прийшли інші, нові фірми. Монополія ніколи не допомагає країні у цьому питанні. Така ж ситуація у нас, у різних країнах Європи. Коли є концентрація в одних руках — це не тільки вплив, а й суто доступ до капіталу і ресурсу, це не сприяє нормальному розвитку економіки. Це питання чесності і справедливості для всіх тут, в Україні", — пояснив тимчасовий повірений у справах США в Україні.

Також Кент прокоментував запровадження США санкції проти українського бізнесмена Ігоря Коломойського навесні. Йому заборонено в'їзд до США, але не були запроваджені фінансові санкції.

"Цей перший крок, який ми зробили у цьому році, це була компетенція Держдепу. Є інші можливості — я про Міністерство фінансів. Тобто це не кінець цієї історії. І питання також є у Федерального бюро розслідувань та нашого Міністерства юстиції. Минулого року стало відомо, що є справа проти Коломойського. І побачимо, чим це закінчиться. Але ми знаємо, що це проблематично. Якщо було не все за законом у нас — це наша справа, а якщо він це ж зробив тут, в Україні — це ваша справа. Ми дійсно боремося, коли є злочинність у нас, злочинні дії різних осіб, зокрема українців. Наприклад, колишній прем’єр Лазаренко сидів у нас 10 років. Фірташ зараз в Австрії. Ми хочемо, щоб вони відправили його у Чикаго, щоб він теж був під судом. Побачимо, якою буде доля пана Коломойського", — сказав Джордж Кент.

Читайте також: Законопроєкт про олігархів ухвалила Рада — подробиці

Нагадаємо, директор Центру міжнародних досліджень Володимир Дубовик висловив думку, що у боротьбі з українськими олігархами важлива міжнародна підтримка, адже чимала частина їхніх ресурсів перебуває за межами України.

Прямий ефір