Дії РФ на кордоні України нагадують 2014 рік, — США в ОБСЄ

ОБСЕ. Фото: glavcom.ua

США занепокоєні тим, що Росія відмовилася пояснити в ОБСЄ свою незвичну військову активність біля кордону з Україною. Про це заявили у місії США в ОБСЄ під час ініційованого Україною засідання, на якому обговорювали стягування російських військ до українського кордону, зазначає Укрінформ.

"Ми занепокоєні відмовою Росії надати необхідну інформацію з приводу її незвичної військової діяльності, відповідно до розділу III Віденського документу. Неінформативна відповідь Росії на запитання України — як і її непрозора діяльність на місцях — несумісні з буквою та духом Віденського документа, який був прийнятий консенсусом усіма 57 членами ОБСЄ, зокрема Росією, як тривале джерело співпраці та військової прозорості", — зазначили в місії США.

Також в американській місії наголосили, що нинішня ситуація нагадує 2014 рік. Тоді РФ у відповідь на запит України згідно з параграфом 16 Віденського документу також не надала детальну інформацію про незвичну військову активність біля українського кордону. Крім цього, Росія тоді також відмовилася брати участь у засіданнях для відповіді на занепокоєння України.

"Ця триваюча провокаційна військова діяльність Росії знижує довіру та посилює напругу, а також викликає питання щодо намірів, особливо з огляду на історію подій з 2014 року", — додали у місії США в ОБСЄ.

Читайте також: Росія — головна проблема мирного процесу на Донбасі, — Квін (ВІДЕО)

Канада також закликала Російську Федерацію припинити дестабілізаційні дії в та навколо України. Про це канадська місія в ОБСЄ написала у Twitter.

"Канада шкодує з приводу відмови Росії взяти участь у засіданні відповідно до Віденського документа задля пояснення її військового нарощування на кордоні з України та в незаконно окупованому Криму. Росія повинна припинити свої дестабілізаційні дії в та навколо України та прикласти зусилля для деескалації", — зазначається у повідомленні.

Нагадаємо, Росія відмовилася пояснити в ОБСЄ нарощування військ біля кордонів України. Спеціальне засідання ОБСЄ для обговорення цього питання ініціювала Україна у межах Віденського документа — міжнародної угоди держав-учасників організації.

Прямий ефір