Дефіцит води в Криму: що відомо про новий водогін для Сімферополя (ВІДЕО)

Бештерек-Зуйский водовод. Фото: rk.gov.ru

Щоб дати воду до Сімферополя, окупаційна влада Криму запустила Бештерек-Зуйський водогін, не добудувавши його. Так званий глава півострова Сергій Аксьонов навіть оголосив, що нібито ситуація з подачею води стабілізувалася. При цьому місцеві жителі продовжують економити воду, повідомляє "Дом".

За планом, спорудження мало тривати понад рік, але об'єкт здали раніше терміну, запустивши тільки дві свердловини з 11.

Новий водогін викачує воду з найбільшої притоки річки Зуя в окупованому Криму. Торік, зокрема через таку активність, на півострові пересохли мінімум 10 річок.

Проблеми з водою на півострові почалися відразу після окупації. Однак, за словами вчених, на потреби населення вистачало б води і з місцевих водосховищ.

"Наявної води, якщо ми говоримо про те, що населення Криму було б зафіксовано на рівні до окупації, і військово-промисловий комплекс, і всі мілітарні утворення не вимагали б такої кількості води, яку вони споживають щодня, то цього обсягу вистачило б для значно кращої якості забезпечення жителів Криму", — говорить Євген Хлобистов, професор кафедри екології Києво-Могилянської академії, експерт Кримськотатарського Ресурсного Центру.

У РФ неодноразово намагалися спекулювати на темі відновлення подачі води з Дніпра, зокрема через загострення ситуації на Донбасі. Але позиція влади України залишається незмінною: спочатку — деокупація.

"Я думаю, що будь-які спроби додаткового тиску з боку Росії на Україну відгукнуться посиленням міжнародних санкцій відносно РФ. І для Росії це буде все одно, що вистрілити собі в ногу. Їй потрібно починати думати над тим, як вже йти із Криму та Донбасу", — вважає Андрій Сенченко, колишній в. о. заступника голови Адміністрації президента.

У Сімферополі, Бахчисараї та інших населених пунктах вже півроку воду дають за графіком. У майбутньому цей список буде тільки розширюватися, припускають експерти.

Зазначимо, будівництво Бештерек-Зуйського водогону почалося восени минулого року. Роботи, за інформацією так званого "Міністерства будівництва та архітектури Криму", обійшлися в 1,7 млрд руб.

Нагадаємо, в окупованому Криму триває засуха попри опади, що випали на півострові.

Читайте такожАянське водосховище пересохло в окупованому Криму (ВІДЕО)

Медіа-партнери
Прямий ефір