Де жили українські письменники: інтерактивна мапа Києва

Музей. Фото: Суспильне Культура

Відтепер гуляти вулицями Києва буде ще цікавіше. Особливо тим, хто любить українську літературу. Столичний часопис "Тексти" презентував літературну інтерактивну мапу столиці. Для користування достатньо мати смартфон із доступом до інтернету — можна дізнатися, хто мешкав у будинку, а також основні деталі біографії відомої людини. Детальніше про проєкт розповідається у сюжеті "Ранку Вдома".

Видатний кобзар українського народу черкащанин Тарас Шевченко завжди мріяв оселитися у столиці. Коли навідувався до Києва, зупинявся у будинку в центральному провулку міста, що зараз носить його ім'я та де розташований музей творчості літератора. 

Полюбляв квартирувати в центрі й Павло Тичина — один зі стовпів української літератури ХХ століття. За його київською адресою на Терещенківській, 5 сьогодні працює музей-квартира поета.

На одній із найширших вулиць столиці мешкала наша співвітчизниця, яка не потребує рекомендацій. Музей Лесі Українки на Саксаганського, 79 відкрили за місцем проживання авторки "Лісової пісні".

Столичний часопис "Тексти" презентував для гостей і жителів столиці літературну інтерактивну мапу. Ідея створення виникла, як то кажуть, від зворотного, каже керівник проєкту Роман Кульчицький.

"Коли у Facebook почалася велика дискусія навколо музею Булгакова, ми подумали: "Чому люди говорять лише про Булгакова?". В Києві жило багато українських письменників і не всі люди знають, що тут жили ще багато інших літераторів", — пояснює Роман Кульчицький.

Аби скористатися мапою, при собі достатньо мати смартфон із доступом до інтернету. На інтерактивну мапу Києва нанесли визначні місця. Натиснувши на ім'я, можна дізнатися адресу, за якою мешкав той чи інший літератор, а також основні деталі біографії. Про життя митців хотіли розказати цікаво та сучасно. Деякі факти з літопису найвидатніших українців змусили розплющити очі навіть літературознавців.

"Був на початку ХХ століття поет Григорій Чупринка. Його всі знали як богемного митця. І раптом, коли почалася війна, він несподівано для багатьох став одним із символів українського повстанського руху проти більшовицької окупації, в 1919-1921 роках він брав участь у селянських повстаннях. Був спійманий комуністами і розстріляний у 1921 році", — розповідає письменник і журналіст Олег Коцарев.

Під час підготовки мапи виявилось, що далеко не всі літератори зі списку мають свій музей, а декотрим бракує навіть меморіальної дошки. Є над чим працювати і представникам міської адміністрації, й історикам.

Читайте також: Хто ж таки заснував Одесу: 5 фактів про місто-перлину на березі Чорного моря

Прямий ефір