Украина наш дом

"Навіть матері не повідомили": що відомо про стан Саакашвілі, розповіла Ясько

Міхеіл Саакашвілі. Фото: Facebook

Адвокатів, лікарів та рідних не допускають до Міхеїла Саакашвілі, якого сьогодні, 8 листопада, вивезли із в'язниці міста Руставі. Швидше за все, він утримується у тюремній лікарні у місті Глдані, з цього приводу було зроблено заяву цього пенітенціарного закладу. Про це у програмі "Украина на самом деле" телеканалу "Дом" розповіла народна депутатка Єлизавета Ясько.

"Ніхто зараз з офіційних та неофіційних джерел не може дати чіткої інформації, в якому стані перебуває Міхеїл. Адвокати та лікарі не мають до нього доступу. Ніхто не має доступу, його ніхто не бачив. Існує просто різна інформація, що він там, начебто б як спецпідрозділ підвіз під в'язницю, тобто, швидше за все, він там. У якому він перебуває стані, ніхто не говорить", — сказала Ясько.

Про наміри грузинської влади перевезти Саакашвілі до іншої в'язниці нікого з його боку не попередили — ні адвокатів, ні мати, ні інших родичів.

"Тут можна лише припускати, що грузинська влада боїться такі речі говорити заздалегідь, бо можуть бути акції протесту на підтримку Міхеїла. Але це все абсурдно, тому що людині потрібна медична допомога. А її просто взяли та привезли, нікому про це не сказали. Його мати кілька годин перебувала біля в'язниці Руставі, і їй не дали знати про це, її не пустили його побачити", — розповіла парламентарка.

Вона додала, що Саакашвілі просить допустити до нього омбудсмена, захисників.

Ясько побоюється, що перебування Саакашвілі у в'язниці Глдані є небезпечним для політика.

"У в'язниці вже підіймається або бунт, чи ув'язнені провокації влаштовують, їм відключають світло. Там дуже небезпечно для Міхеїла. І стан, і ситуація дуже критична, драматична", — акцентувала вона.

При цьому, за її інформацією, на центральній площі Свободи у Тбілісі на підтримку Саакашвілі сьогодні мітингували близько 40 тис. людей.

"Цей мітинг скликався якраз для того, щоб вимагати переведення Міхеїла до лікарні. Але до лікарні приватної, де буде безпечно. Але це не було виконано. Зараз у людей достатньо панічний настрій, ніхто не знає, що робити. Навіть не знають, де сам Міхеїл перебуває. Тому ми чекаємо на якусь інформацію. Дуже неспокійно", — продовжила вона.

Ясько вірить, що є шанси звільнити грузинського політика та повернути його до України.

"Шанси є. Але ми не знаємо, чим закінчиться сьогоднішня ніч, завтрашній ранок, що відбуватиметься. Бо ми розуміємо, що шукати якоїсь логіки та захисту щодо Михеїла з боку грузинської влади, на жаль, не можна. На що вони підуть, на що вони готові — взагалі не можна передбачити. Бо ніхто не міг подумати, що його до лікарні не переводитимуть 39 днів [голодування]", — уклала вона.

Повна версія програми: "Украина на самом деле": плани Верещук у Мінреінтеграції, справа Саакашвілі та білоруська загроза

Нагадаємо, що Міхеіла Саакашвілі затримали у Грузії 1 жовтня. Він не був у країні 8 років. Поїхав підтримати свою партію на місцевих виборах. У Грузії проти Саакашвілі були відкриті чотири кримінальні провадження. За двома з них винесено заочні вироки з максимальним терміном позбавлення волі — 6 років. Політик вважає, що справи проти нього сфабриковані. Він просить міжнародну спільноту не залишати його справу поза увагою.

Після затримання Саакашвілі помістили до колонії № 12 міста Руставі для відбування покарання за колишніми вироками. У в'язниці політик оголосив голодування.

8 листопада Міхеїла Саакашвілі перевезли з в'язниці міста Руставі до тюремної лікарні Глдані. При цьому переміщення політика не було узгоджено ні з родичами, ні з його адвокатами.

Читайте також: Всупереч вимогам лікарів, Саакашвілі перевезли в найнебезпечніше місце, — Ясько

Прямий ефір