Тиск на білоруські ЗМІ посилюється — затримали десятки працівників медіа (ВІДЕО)

Фото иллюстративное: svaboda.org

Міністерство інформації Республіки Білорусь заблокувало доступ до сайту найстарішого білоруськомовного видання "Наша Нива". Головний редактор цього сайту Єгор Мартинович був затриманий на 72 години. За даними ЗМІ, його підозрюють в організації заворушень, повідомляє телеканал "Дом".

Також відбулися обшуки в редакціях по всій країні, після яких було затримано ще низку журналістів і редакторів недержавних ЗМІ. У Білоруській асоціації журналістів зазначають, що ситуація тільки погіршується.

"На даний момент в ув'язненні перебувають 25 осіб. Все виглядає дуже жахливо. З урахуванням того, що ми знаємо цих людей — БАЖ об'єднує понад 1200 членів, і працівники цих медіа — це наші колеги. Ми їх знаємо, і ми розуміємо, в якому жахливому становищі ми всі сьогодні перебуваємо", — зазначила керівниця служби інформації ГО "Білоруська асоціація журналістів" Ольга Хвоїн.

Репресії проти ЗМІ в Білорусі посилилися рік тому — з початком президентської кампанії, зазначають в організації. З тих пір вони стають жорсткішими щоразу, коли проти країни вводяться нові санкції. Журналістів звинувачують в екстремізмі, фінансових махінаціях та організації масових заворушень.

Тим часом Олександр Лукашенко знайшов репресіям нове виправдання. Він каже, що нібито захищає країну від внутрішнього ворога.

"Ми готуємося до війни не так, як це було раніше. Ви прекрасно розумієте, що війна, швидше за все, не почнеться з агресії ззовні — вона почнеться зсередини. Почнеться руйнуванням розумів наших людей. Почнеться з того, щоб посіяти хаос в нашій країні. І вже потім, якщо буде потрібно, ввести сюди іноземні війська", — сказав Лукашенко.

Експерти зазначають, що Лукашенко не має наміру приймати незалежні ЗМІ. За словами аналітика Білоруського інституту стратегічних досліджень Вадима Можейко, тиск на медіа хоч і свідчить про невпевненість влади, але тільки посилюватиметься.

"Лукашенко завжди сприймав незалежні засоби масової інформації як своїх ворогів. Ніякого пієтету перед журналістами у білоруської влади не було і раніше. Але зараз ми бачимо, особливо, після серпня 2020 року, білоруська влада активізували свою війну із засобами масової інформації. Лукашенко абсолютно не відчуває себе переможцем. Він відчуває кожен день загрозу, і саме тому він боїться послабити тиск. І все, що система може запропонувати — це тільки нові репресії, новий тиск на всіх навколо, на всіх, хто з Лукашенком не згоден", — наголошує Можейко.

Читайте також: Стіну на кордоні з Білоруссю має намір побудувати Литва — в чому причина (ВІДЕО)

Крім цього, 6 липня Білорусь заблокувала трансляцію двох українських телеканалів. Один з них — канал українського іномовлення російською мовою UA, який разом з каналом "Дом" входить до державного підприємства "Мультимедійна платформа іномовлення України". За словами гендиректорки підприємства Юлії Островської, телеканали продовжать працювати для аудиторії в Білорусі.

"Найголовніше, що ми можемо зробити в цій ситуації — це дати ще більше можливості нашим глядачам в Білорусі мати доступ до правдивої інформації про те, що відбувається в Україні і світі. Я думаю, що ми зараз збільшимо кількість контенту про Білорусь без кривих дзеркал новин, і також ми не залишимо наші спроби відкрити корпункт в Мінську", — зазначила Юлія Островська.

Нагадаємо, політолог Володимир Фесенко прокоментував заборону мовлення в Білорусі українського телеканалу іномовлення російською мовою UA, зазначивши, що Олександру Лукашенко важливо заглушити будь-який голос свободи, який надходить в країну з України.

Прямий ефір