Квітковий бізнес: як вирощують троянди в Україні (ВІДЕО)

Фото: flower-shop.com.ua

Понад половини українських троянд родом з тепличного комплексу в Київській області. Які троянди краще, як їх вирощують в Україні та наскільки вплинула пандемія коронавіруса на світовий квітковий бізнес, інформує "Дом".

На площі 22 гектари в теплиці під Києвом вирощують 65 сортів королеви квітів.

Попри різноманітність сортів, кольорів і відтінків, саме червоні та білі троянди залишаються найпопулярнішими в Україні.

Український ринок квітів наповнений місцевою продукцією та імпортної — в основному з Голландії та Еквадору. Найчастіше імпортна троянда в закупівлі виходить дешевше, особливо якщо купувати великим оптом на аукціоні. Натомість українська — свіжіша та доступніше.

"Переваги імпортної троянди — це цікаві сорти, цікаві колірні рішення сортів і, звичайно, те, що вона стоїть довго. Перевага нашої квітки — це як овоч з городу: вони є, вони свіжі, але коштують вони менше", — розповіла член Асоціації українських флористів Олена Дрючан.

Саджанці та технології в київському тепличному господарстві голландські. Робочі руки — місцеві. Готові для букетів екземпляри визначають за ступенем відкриття бутона. Одна троянда виростає приблизно за 50 днів. Від посадки до повної зміни культури проходить чотири роки.

"Найбільша частина собівартості — це енергоресурси. Зараз вони займають дуже істотну частину собівартості квітки. Це газ і електроенергія", — повідомив агроном-технолог Микола Косенко.

Крім харчування та поливу рослини особливе місце в догляді за трояндами займає боротьба зі шкідниками. У теплиці використовують для цього біологічний захист — природних хижаків на шкідників троянди.

Зрізані в теплиці квіти сортують і упаковують на конвеєрі. Після цього букети везуть в торговий зал. Особливим попитом у цьому сезоні користуються гілкова та піоновидна троянди. У тренді — квіткові композиції.

Через пандемію коронавіруса квітковий бізнес у світі зазнав колосальних збитків. Тони рослин викидалися. Тепер виробники намагаються надолужити згаяне, користуючись передсвятковим ажіотажем.

Українські виробники підняли вартість квітів на 30%. Ціна троянди довжиною 40 см стартує від 35 грн, метрової — від 120 грн за одиницю.

Медіа-партнери
Прямий ефір