Украина наш дом

Центр Слов'янська обстріляли російські війська — наслідки бачила журналістка "Дому" (ВІДЕО)

Слов'янськ. Фото: pravda.com.ua

Під обстріл російських окупантів цієї ночі потрапив центр Слов'янська на Донеччині. Постраждали два мікрорайони, жертв серед мирного населення немає. В одному з постраждалих багатоквартирних будинків мешканців не виявилося: ймовірно, вони виїхали з міста. Про це сьогодні, 15 серпня, розповіла журналістка Альона Грамова в ефірі марафону "Говорить Україна" телеканалів "Дом" та UA.

У Слов'янську, населення якого до війни становило понад 100 тис. жителів, наразі залишаються близько 20 тис. осіб. І тут, і в інших містах Донеччини серед тих, хто залишився, журналістам все частіше зустрічаються самотні пенсіонери: ані дітей, ані онуків, їхати їм немає до кого. Квартира однієї такої мешканки Слов'янська вже вдруге постраждала від обстрілу.

"Перед цим був не сильний, рикошетний якийсь обстріл. І буквально за пів години я пішла в туалет, там більш-менш спокійне місце: тільки двері, а так — стіни. І сиджу. Чекаю, чекаю, коли закінчиться цей обстріл. І тут як шарахне. І шибки посипалися. Такий страх. Дуже злякалася. Це вже вдруге в мене так", — розповіла жінка.

Постраждала від обстрілу і квартира мешканця Слов'янська, який повернувся з евакуації, аби зібрати теплі речі. Тепер чоловікові доведеться затриматися, щоби навести у квартирі лад.

Попри обстріли, які, за словами слов'янського міського голови Вадима Ляха, стали щоденними, у місті продовжують працювати аптеки, продуктові магазини. Також тут є великі волонтерські центри.

В одному з них як раз сьогодні приймали нових переселенців — людей, котрі були змушені покинути населені пункти Донбасу через повномасштабне вторгнення Росії і оселилися в Слов'янську. За їхніми словами, навіть зараз у місті спокійніше, ніж там, звідки вони приїхали.

У Донецькій області загалом, за даними поліції, минулої доби обстріляно 15 населених пунктів. Дуже непроста ситуація у місті Бахмуті. Місцеві мешканці нарахували близько 50 вибухів від працюючої артилерії. Російські окупаційні війська застосовують по місту ракети " Іскандер", авіацію, інші види озброєння. У населеному пункті щодня є поранені та загиблі серед мирних жителів. На Бахмутському напрямку в районі Кодеми, яка зараз перебуває у "сірій зоні", росіяни кілька разів намагалися прорвати українську оборону, але всі атаки були відбиті.

Читайте також: Російські війська спалюють Соледар: як вибираються люди — репортаж "Дома" (ВІДЕО)

Прямий ефір