Украина наш дом

Цей тиждень буде вирішальним для подальшого розвитку подій на Луганщині, — Гайдай

Сергій Гайдай. Скріншот відео: kanaldom.tv

Ситуація у Сєвєродонецьку, як і раніше, дуже важка. Вчора бої вже точилися на околицях міста. У регіон перекидають багато техніки та живої сили, щоб захопити область. Цей тиждень буде вирішальним для подальшого розвитку подій. Якщо окупанти не досягнуть успіху до кінця тижня, тоді вони видихнуться і вже ситуація, як мінімум, стабілізується для нас. Про це сьогодні, 25 травня, сказав голова Луганської ОВА Сергій Гайдай в ефірі телемарафону "Говорить Україна" телеканалів "Дом" та UA.

"Хлопці тримаються. Ми просто розуміємо, що ціль поставив Путін своїй армії, щоб Луганщину захопити, чого б це не коштувало, скільки б там не загинуло солдатів, або не було знищено техніки. Тому сюди перекидають до нас із різних регіонів зовсім, тобто це і Маріуполь, і Харків, і навіть із Донецької області частину забрали, щоб просто вже продавити повністю Луганську область", — розповів очільник ОВА.

Проте Гайдай наголошує, що сили окупантів теж не безмежні.

"Вони такі ж кулепробивні, як і всі інші. Єдине, звичайно, їх дуже багато. Ось реально українські бійці просто шоковані тим, що вони, мов таргани, лізуть звідусіль. Але я думаю, що найближчий тиждень насправді все покаже. Розвиток подій буде саме цього тижня. Оскільки, якщо вони до суботи-неділі не досягнуть успіху, тоді вони видихнуться і вже ситуація, як мінімум, стабілізується для нас. Тиждень переживемо, вистоїмо, а далі вже буде набагато легше", — вважає Гайдай.

Він також уточнив, що в області зараз можна спостерігати велику кількість гелікоптерів, десантні автомобілі окупантів. Тиждень тому, за словами Гайдая, до регіону зайшло близько 2,5 тис. одиниць різної техніки. Це і танки, і комплекси С-300, С-400, і "Панцир".

"Щодо особового складу, то на Луганському напрямку з боку російської армії воюють 25 батальйонно-тактичних груп. Ось давайте порахуємо. Кожна така батальйонно-тактична група від 300 до 500 осіб. Ну, навіть якщо в середньому 400, ось 10 тис. солдатів точно, які воюють, які кинуті на взяття Сєвєродонецька та Луганської області загалом", — резюмував Гайдай.

Нагадаємо, минулої доби в Сєвєродонецьку загинули шестеро людей, вісім жителів поранено. 

Прямий ефір