Украина наш дом

"Це війна і "моя хата скраю" вже не працює": у Харкові відновлюють зруйновані росіянами школи (ВІДЕО)

Ілюстративний скриншот відео: kanaldom.tv

У Харкові відновлюють зруйновані російськими обстрілами школи. Завали розбирають працівники комунальних підприємств міста, волонтери, співробітники цих навчальних закладів, випускники, батьки та люди, які мешкають у мікрорайонах поблизу. У школах закривають вибиті шибки та прибирають будівельне сміття. Педагоги обіцяють, що діти навчання обов'язково продовжать, а будівлі відновлять і наведуть лад, повідомляє "Дом".

За словами заступниці директора Харківської загальноосвітньої школи № 78 Тетяни Калашнікової, три ракети припали на один навчальний заклад. Вони зруйнували частину будівлі.

"В ніч проти 28 червня дві ракети прилетіло, буди серйозні руйнування, безумовно. Ця звістка всіх торкнулася. На ранок багато хто прийшов подивитися що, як. А через короткий час почалися такі відновлювальні роботи, як зараз", — розповіла Калашнікова.

Нещодавно по цій школі російські окупанти вдарили ще раз. Одне крило будівлі перетворилося на руїни. Раніше в ньому були їдальня, кабінети хімії, біології, фізики та актова зала.

"На тому тижні ми серед цеглин бачили костюми. Яскраві, сценічні. Тут у нас тренувалися, виступав танцювальний колектив достатньо такий класний. Кубки їхні також знаходимо серед цеглинок", — сказала заступниця директора навчального закладу.

Окрім працівників школи, завали розбирають і небайдужі харків'яни. Для всіх важливо, щоб навчальний заклад продовжив жити та давати знання поколінню, яке підростає. Там навчається понад 1200 дітей.

"Працівники, керівництво школи клич кинули по вайберу, по групах. Приходять батьки школярів, які тут навчаються, та небайдужі люди. Тут є ті, які поряд мешкають, теж приходять, допомагають розбирати завали, щоб у найближчому майбутньому був проєкт й було відновлення цієї будівлі", — каже волонтер Андрій Хлопов.

"Це війна і "моя хата скраю" вже не працює. Вже нема того, що це не мій район, це не моя школа, я тут не вчилася. Ні, зараз це не працює. Зараз працює те, що це наше місто", — додала волонтерка Марія.

У будівлі ще однієї постраждалої школи вибуховою хвилею вибито понад 30 вікон у кабінетах та спортивній залі. Декілька бригад волонтерів закривають їх фанерою та плівкою.

Олександр уперше приєднався до волонтерів. Про те, що набирають добровольців на допомогу школі, дізнався із соціальних мереж. Каже, не хотів сидіти вдома просто так, вирішив допомагати місту.

"Втратив роботу. На Французському бульварі працював, туди прилетіла ракета і після цього мій цех закрився, я в пекарні працював. Зараз вирішив трошки допомогти Харкову відбудувати те, що постраждало", — поділився чоловік.

Ніхто з волонтерів не має спеціальної будівельної освіти. Але їх навчають і показують, як треба впоратися з інструментами та будівельними матеріалами. Від охочих допомогти відбою немає, кажуть організатори.

"До нас долучаються як дівчата, так і хлопці. Всіх навчаємо, зі всіма комунікуємо і вони потім приходять і можуть щось лагодити в своїх оселях. Зараз більше людей відчувають потребу приділити час і допомогти відбудові своєї країни і тому навіть на цю акцію ми отримали 80 заявок", — повідомила представниця громадської організації "Будуємо країну разом" Олена.

"Хлопці за годину вже навчилися повністю вставляти вікна, робити виміри, нарізати фанеру. Оскільки це не перший і не останній у майбутньому проєкт, нам такі люди дуже знадобляться", — сказав співробітник комунальної установи "Офіс реформ Харкова" Дмитро Давиденц.

Цього тижня волонтери та представники громадських організацій допомагатимуть відновлювати 130 харківських квартир, які постраждали від російських обстрілів, а також прибиратимуть 30 підвалів у багатоповерхівках, щоб вони могли служити бомбосховищем. Там приберуть сміття, проведуть електрику та каналізацію.

Читайте також: Наслідки російського ракетного удару — що залишилося від школи № 6 у Костянтинівці, показав Кириленко (ВІДЕО)

Прямий ефір