Це просвітництво в легкому форматі, — співавторка "Жічночого подкасту" Ольга Ситнік

Ольга Ситнік. Скриншот: kanaldom.tv

Дві жінки з різних поколінь діляться власним досвідом і спостереженнями, дискутують на певні теми та ставлять актуальні запитання профільним експертам. Це історія "Жіночого подкасту" на YouTube, який запустили психологиня Наталя Підлісна та журналістка Ольга Ситнік. Як виникла ідея такого проєкту та чи може подкаст зацікавити чоловіків, розповіла у "Ранку Вдома" співведуча "Жіночого подкасту" Ольга Ситнік.

Чому ваш подкаст жіночий? Чи будете раді чоловікам, які підпишуться на канал і слідкуватимуть за новинами?

— Звичайно, ми будемо раді чоловікам, але подкаст жіночий, бо нам ця тема ближча. Ми з Наталею Підлісною жінки, плюс ми жінки різних поколінь. Відповідно її аудиторія буде чути щось своє, а моя — буде отримувати релевантний досвід від Наталі Підлісної. Та й гадаю, що жінки — це найактивніша аудиторія в нашій країні. Тому подкаст про них та для них.

Ви запрошуєте різних гостей. Хто вже до вас приходив та які теми обговорювали?

— Перші гості, які до нас приходили, не прямо або опосередковано, це наші з Наталею читачі в соцмережах. Ми активно їх розпитували про перші наші випуски. Їх було два. Ми отримали багато коментарів. Надалі плануємо окремий сезон подкасту з лікарями, експертами в певній тематиці, з психологами, психотерапевтами.

— Чого очікують від подкасту жінки? Був фідбек?

— Був зворотний зв'язок, і перше, що жінки хочуть почути — це рекомендації, настанови, експертні висновки щодо певної теми. Перший сезоном — про здоров'я, оскільки в країні процвітає самолікування. Люди пізно звертаються люди до лікарів, що впливає на загальний рівень здоров'я в країні. Ви питали про чоловіків, чи вони нам потрібні. Потрібні, але будьмо відвертими — в багатьох родинах жінка відводить чоловіка до лікаря, нагадує про ліки та таке інше. Тож треба достукатися до жінок.

Як ви можете схарактеризувати ваш напрямок роботи. Ви хочете покращити самооцінку жінки, її психологічний стан чи соціальний статус?

— І те, і інше. Подкаст ми плануємо будувати за схемою, що спершу ми з Наталею ділимося власним досвідом, в якому потенційно кожна слухачка чи глядачка може пізнати себе. Потім ми запрошуємо експерта, який пояснює, які моменти ми не проговорили, на що варто звернути увагу. В кінці будуть певні висновки. Це все в одній програмі.

Звісно, є теми, на які ми не можемо знайти однозначних відповідей, бо в житті так не буває. Втім, ми хочемо дати орієнтири. Тобто "Жіночий подкаст" — це радше просвітницький проєкт в неформальній подачі. Ми не прагнемо нав'язати свою думку, а просто ділимося досвідом. Тим часом експерт пояснить, чому у кожної одні й ті ж ситуації завершуються по-різному.

— На які теми плануєте говорити найближчим часом?

— Поки що у нас в роботі тема жіночого здоров'я. Зокрема, гінекологія. Ця царина оповита міфами та стереотипами. Жінки бояться регулярних обстежень. Страх перед гінекологічним кріслом це дуже поширена проблема насправді.

— Тобто розмови про те, що жінки бояться гінеколога та стоматолога — це не жарти, а правда?

— Так, це не жарти. Стоматолог у нас, до речі, теж буде. З ними будемо обговорювати протезування, вікові зміни. Як стежити за зубами, як їх вберегти, бо це велика проблема насправді.

— Часто за кордоном лікарі звертають особливу увагу на психосоматику. Чи ви плануєте розповідати про причини жіночих хвороб, які виникають якраз на психологічному рівні?

— Так, звичайно. Саме для цього у нас співведуча — кваліфікований, досвідчений психолог. Це моменти, які ми окремо будемо проговорювати. Жодна тема не обходиться без психологічного аспекту. Соматичні захворювання взагалі дуже велика така проблема, з якою треба працювати. Ми звісно не будемо лікувати людей, скоріше — акцентувати на проблемах. "Жіночий подкаст" — це просвітництво в легкому форматі. Я так це визначаю. 

Також цікаво:

Медіа-партнери
Прямий ефір