COVID-штам "дельта" вже в Україні — чим небезпечна мутація і як реагує влада (ВІДЕО)

Коронавирус. Фото: pixabay.com

Український уряд і Рада національної безпеки і оборони (РНБО) України екстрено розробляють заходи, щоб не допустити поширення нового штаму коронавірусу "дельта", також відомого як "індійський". Це ще більш небезпечна мутація вірусу, повідомляє "Дом".

Так, перші пацієнти, у яких підтвердили дельта-штам COVID-19, перебувають на лікуванні в Олександрівській лікарні Києва. 66-річна жінка та її 16-річна дитина недавно повернулися з Москви. Нездужання відчули вже в Україні. Стан матері і дитини стабільний, і вони вже йдуть на поправку.

Щоб вирішити, як захистити Україну від поширення небезпечного штаму, екстрено скликали засідання РНБО. Міністри, представники профільних комітетів Верховної Ради, медики і вірусологи за зачиненими дверима радилися дві години. Про результати в апараті РНБО обіцяють повідомити пізніше.

До нової хвилі епідемії вже готуються в Кабінеті міністрів. Прем'єрміністр Денис Шмигаль заявив про необхідність прискорити темпи вакцинації. Насамперед, відкрити центри масової імунізації в кожному районному центрі.

"Є області, в яких таких центрів вже понад 10, а є області, шість областей наразі, де такі центри вакцинації досі не з’явилися. Прискорення темпів вакцинації особливо важливо на фоні поширення нового штаму коронавірусу "дельта". Всесвітня організація охорони здоров’я визначає, що цей штам стає домінуючим у світі і він є більш небезпечним за попередні штами коронавірусу", — повідомив очільник уряду.

Вакцини, якими нині щеплюють українців, можуть захистити від дельта-штаму. А в разі зараження допоможуть уникнути важких наслідків, пояснює експертка МОЗ України зі спеціальності "Епідеміологія" Наталія Виноград. За її словами, індійський штам небезпечний для тих, хто не встиг вакцинуватися чи не перехворів на коронавірус.

"Але це будуть ті, хто не вакцинований — раз. Це будуть ті, хто не перехворів до того — два. Тобто, наявність антитіл вона якимось чином все ж буде пом'якшувати удар цієї хвороби і тому головний принцип сьогодні — згадати, що є маска, згадати, що потрібно тримати дистанцію і вкрай важливо намагатися не бути в оточенні невідомих людей", — сказала експертка.

У Міністерстві закордонних справ закликають українців не їздити до країн, де дельта-вірус найбільш поширений. У списку поки чотири держави - Росія, Велика Британія, Португалія та Індія. Найбільші побоювання викликає Росія — у Національній академії наук України раніше і прогнозували поширення нового штаму саме зі східних кордонів. Останньої доби в Росії зафіксовано понад 17 тис. нових випадків інфікування і рекордну від лютого кількість смертей — 548.

Для тих, хто прибуває з чотирьох зазначених країн, від 25 червня Україна вводить карантинні обмеження. Насамперед, обов'язковий ПЛР-тест.

"Він швидше передається, швидше призводить до госпіталізації людей і це призводить до того, що швидко заповнюються лікарні, зокрема, ми бачимо це в Російській Федерації. Україна має сьогодні можливості проводити секвенування (генетичний аналіз — ред.) вірусу", — повідомив міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко.

У разі погіршення ситуації в РНБО не виключають і тимчасового закриття кордонів.

Раніше повідомлялося, що штам "дельта" вже зафіксували в 92 країнах.

Читайте також: Підсумки 23 червня: COVID-штам "дельта", візит президентки Грузії і реформа шкільного харчування (ВІДЕО)

Медіа-партнери
Прямий ефір