Украина наш дом

COVID-сертифікати будуть використовувати й усередині країни, — МОЗ

Карантин в Украине. Фото: slovoproslovo.info

COVID-сертифікати українці можуть використовувати не тільки для поїздок до Європи, але й усередині країни. Про це в програмі "На самом деле" телеканалу "Дом" розповів заступник міністра охорони здоров'я України з питань цифрового розвитку Ярослав Кучер.

"Сертифікат, який згенерує "Дія", — це сертифікат також і для внутрішнього використання", — сказав він.

Зокрема планується, що всередині України цей документ можна буде використовувати під час локдаунів.

"Ми розглядаємо можливість роботи тих бізнесів, у яких є вакцинований персонал або відвідувачі. Наприклад, спортзал... Це буде вирішувати наш уряд. А сертифікат як технічний інструмент ми зможемо використовувати для того, щоб не закривати підприємства, установи", — пояснив Кучер.

У зв'язку з цим, на його думку, з'являється додатковий стимул вакцинуватися.

"Далі отримати сертифікат і надалі під час локдауну мати доступ до всіх послуг, мати можливість ходити на роботу тощо", — додав заступник міністра.

Повна версія інтерв'ю: COVID-сертифікати та електронні лікарняні: інтерв'ю із заступником міністра охорони здоров'я Ярославом Кучером

Нагадаємо, з 1 липня в Україні почали видавати COVID-сертифікати — документи міжнародного зразка, що підтверджують, що їхній власник не є носієм коронавірусу. У ньому міститься інформація про повний курс вакцинації або про імунітет внаслідок перенесеної хвороби, або негативний ПЛР-тест. Електронний документ можна отримати в застосунку "Дія". Термін його дії — 180 днів. Зараз система працює в тестовому режимі: сертифікат поки видають лише на підставі отримання двох доз вакцини від COVID.

Прямий ефір