COVID-щеплення отримали 90% військових, які служитимуть у зоні ООС

Вакцинация военных на Донбассе. Фото: Facebook / ООС

Процес вакцинації армійців у Військово-медичному клінічному центрі Східного регіону завершується. COVID-щеплення отримали уже 90% військових, які готуються служити у зоні проведення операції Об’єднаних сил. Про це повідомило сьогодні, 14 квітня, командування Медичних сил ЗСУ у Facebook, інформує "Дом".

"У Військово-медичному клінічному центрі Східного регіону процес вакцинації військовослужбовців вийшов на фінішну пряму. Першу дозу вакцини вже отримали понад 70% армійців у п’ятьох областях України. Військові, які готуються виконувати завдання в районі ООС, щеплені на 90%, і цей процес триває", — йдеться у повідомленні.

Вакцину не передали напряму військовим медикам — щеплення проводять вакцинальні бригади Міністерства охорони здоров’я, розповів заступник начальника ВМКЦ Східного регіону — начальник оперативно-медичного управління полковник медичної служби Віталій Кущ.

"Але ми організували дуже плідну співпрацю з управліннями охорони здоров’я облдержадміністрацій у Дніпропетровській, Запорізькій, Донецькій, Луганській і Харківській областях. А в районі проведення ООС вакцинація здійснюється силами й засобами військових медиків — там працюють наші вакцинальні бригади", — зазначив він.

Читайте також: Коли власну COVID-вакцину випустять в Україні, розповіли вчені (ВІДЕО)

Він нагадав, що на першому етапі щеплення робили категоріям осіб, які можуть бути вразливими до захворювань на COVID-19 — медичним працівникам, які контактують коронавірусними хворими, та військовим, які виконують завдання у районі проведення ООС.

"Цей етап наразі завершений, ми перейшли до другого. Під час нього щеплення здійснюється медичним працівникам, які лікують решту захворювань, окрім COVID-19, а також військовослужбовцям і представникам інших силових структур, які дислокуються у районі відповідальності ВМКЦ", — зазначив Віталій Кущ.

Військовий медик наголосив, що, за його даними, випадків ускладнень після вакцинації не було. Також усі щеплення робляться добровільно.

"Ніякого пресингу на військовослужбовців немає. Всі, хто погодився на щеплення, робили це свідомо — перед вакцинацією давали відповідну згоду. Ті чутки, які поширюються у ЗМІ та соцмережах про те, що щеплення роблять нібито у наказовому порядку, й те, що воно є обов’язковим, — не відповідають дійсності", — додав Віталій Кущ.

Нагадаємо, понад 14 тис. нових випадків коронавірусу зафіксували в Україні за минулу добу, 14 квітня. Цього дня COVID-щеплення отримали 15 152 людини.

Також в Україні уже розпочалося щеплення вакциною CoronaVac.

Медіа-партнери
Прямий ефір