COVID-обмеження скасовують в Європі — які та чому (ВІДЕО)

Карантин. Фото: radiosvoboda.org

Всесвітня організація охорони здоров’я закликає зняти обмеження на міжнародні поїздки. У Великій Британії відмовляються від носіння масок і дистанційної роботи. Низку обмежень скасували у Нідерландах. Водночас ситуація з COVID-19 в Європі залишається напруженою, інформує "Дом".

Польські лікарі занепокоєні: за добу в країні реєструють понад 30 тис. інфікованих COVID-19. Медики побоюються збільшення кількості пацієнтів із тяжким перебігом захворювання та звертають увагу Варшави на те, що лікарні до такого сценарію не готові. До того ж, з наступного тижня, за прогнозами експертів, кількість інфікованих подвоїться. 

"Звичайно, усі дуже втомилися від пандемії COVID-19. Проте треба дивитися вперед. Буде п’ята хвиля захворюваності — серед нещеплених людей. Їх дуже багато", — коментує ситуацію заступник голови центральної клінічної лікарні у Варшаві, лікар відділення анестезіології й інтенсивної терапії Мілош Янковський.

Тим часом у Великій Британії обрали іншу тактику. Із наступного тижня прем'єр-міністр Борис Джонсон скасовує санітарні обмеження періоду пандемії. Маски більше не носитимуть, а ті, хто працював віддалено, повернуться до офісів. Влада вважає, що незабаром коронавірус стане просто сезонною інфекцією.

"Нам доведеться навчитися жити з COVID-19, як ми навчилися жити з грипом", — зазначив міністр охорони здоров'я країни Саджид Джавід, назвавши Велику Британію найбільш відкритою країною у Європі через зняття обмежень.

Думки жителів Королівства щодо таких ініціатив розділилися.

"Я вважаю, що це зарано, позаяк кількість заражень все ще дуже висока, й ніхто не знає, що буде далі. Як на мене, варто було б почекати до літа, влітку краще зняти всі обмеження", — вважає мешканець Лондона Курен Тал.

"Давно треба було зняти всі ці обмеження. Давайте позбудемося цієї кризи COVID-19. Мені здається, настав час продовжити жити. Адже штами стають все слабкішими, наші організми вже краще чинять опір їм. Ми маємо повернутися до нормального життя", — впевнений житель Лондона Кевін Мерфі.

Такою ж думки й жителі Нідерландів. Після численних протестів влада там скасувала низку обмежень: дозволила працювати перукарням, спортзалам і крамницям. Натомість музеям, театрам, кінотеатрам, барам і ресторанам приймати відвідувачів заборонено. Працівники культурного сектору обурились і влаштували своєрідну акцію протесту: запропонували у цих закладах перукарські та спортивні послуги.

Тим часом у ВООЗ вважають, що обмеження на міжнародні поїздки виявилися неефективними щодо зупинення вірусу. Тож радять відмовитися від цих заборон. Окремо рекомендують визнавати всі вакцини, які сертифіковані організацією, та не просити підтвердження вакцинації під час міжнародних поїздок, тому що багато держав досі не мають доступу до препаратів.

Читайте також: Епіцентр — західний регіон: про черговий спалах COVID-19 заявили у МОЗ

Нагадаємо, Кабінет міністрів скоротив термін дії COVID-сертифікату після повного курсу вакцинації з 365 до 270 днів (9 місяців).

Читайте також: Майже 1 млн доз COVID-вакцини Pfizer передали Україні США

Медіа-партнери
Прямий ефір