COVID-імунітет і зростання економіки: як пов'язані і коли Україна зможе вийти з карантину (ВІДЕО)

Карантин в Україні. Фото: parlament.ua

Колективний імунітет від коронавирусной хвороби COVID-19 і зростання економіки взаємопов'язані. Таку паралель провели в Міжнародному валютному фонді (МВФ). Там впевнені, що, попри величезну вартість, вакцинація населення — це найшвидший шлях до відновлення фінансової системи країни, повідомляє "Дом".

Ізраїль — перша країна в світі, яка успішно поборола COVID-19. Першу дозу вакцини там вже отримало 73% дорослого населення. Вже скасували майже всі карантинні обмеження, працюють громадські заклади і транспорт, єдина вимога — люди повинні носити маски.

"Кількість хворих знизилося в 20 разів. Коефіцієнт зараження — те, що люблять розповідати любителі історії змови, що він ніби 0,6; але треба зрозуміти, що тестувань раніше робили 100 тис. І хворих було 6-8 тис. А зараз коло, так би мовити, контакту хворих знизилося, доводиться робити кілька тисяч всього тестів і відповідно хворих від 100 до 400", — повідомив лікар-реаніматолог Борис Бриль.

Масова вакцинація там стартувала 20 грудня 2020 року. Ізраїль був п'ятою країною в світі, яка почала вакцинацію, але швидко вирвався в лідери. Сталося це завдяки високій довірі ізраїльтян до системи охорони здоров'я і медицини.

"Там, де більше хворих, там величезні пішли витрати системи охорони здоров'я. Кожен хворий, що лежить важкий в лікарні — це величезні витрати грошові. Це не тільки кафе і ресторани закриті. Найбільші виплески грошей йшли саме на лікування хворих. І в Ізраїлі, як таких, хворих допомогою цих коштів було менше і, відповідно, і витрат з бюджету було набагато менше і тепер реабілітацій набагато менше для тих же хворих. А ці медичні витрати — це дикі витрати. І плюс ми повернулися до роботи. Це ми бачимо в Ізраїлі в повному обсязі. Поки всі в локдаунах і закриті, ми вже в повному обсязі працюємо", — додав лікар-реаніматолог.

Зв'язок між якнайшвидшим виходом з карантину та економічним зростанням бачать і профільні експерти.

"У порівнянні з минулим роком, звичайно цього року ми побачимо істотне зростання, і найбільшим воно буде саме в тих країнах, яким вдасться швидко вакцинувати значну частину населення — понад 50%, і зняти практично всі обмеження на економічну діяльність і на суспільну взаємодію", — говорить виконавчий директор Центру економічної стратегії Гліб Вишлінський.

Торік через карантин ВВП України впав на 4%. За даними Держстату, економіка країни скоротилася вперше від 2015 року. Однак за умови успішної вакцинації вже в нинішньому країна може повернути втрачене і навіть наростити обсяги внутрішнього валового продукту, вважає радник президента України Олег Устенко.

"Ми можемо показати економічне зростання не на рівні 4-4,5%, а можливо вище і на рівні від 5% на рік. 5% на рік дають можливість ефективно боротися з бідністю. Україна бідна країна і для того, щоб ефективно просуватися на цьому шляху, ми повинні показувати значне економічне зростання. Знову таки, який безпосередньо пов'язаний з одного боку і з боротьбою з коронавірусом, з іншого боку і створенням нормальних умов для розвитку бізнесу в країні", — сказав він.

Зростання внутрішнього споживання, старт роботи бізнесу, відкриття кордонів, пожвавлення зовнішньої торгівлі, запуск інвестиційних проєктів і багато іншого в основному залежатиме від успіху на ниві боротьби з пандемією COVID-19. У МВФ впевнені, для країн з низьким рівнем доходу, таких як Україна, зменшення дефіциту ВВП в цьому році може досягати 5%.

Читайте також: Підсумки 11 квітня: загострення на Донбасі, скандал на уроці в Криму і зв'язок COVID-імунітету з економікою (ВІДЕО)

Нагадаємо, що великі центри COVID-вакцинації планує відкрити Міністерство охорони здоров'я України на початку літа цього року на базі виставкових центрів у містах-мільйонниках.

Медіа-партнери
Прямий ефір