Украина наш дом

Що ближче 1 вересня, то вищі ціни: чому дорожчає шкільне приладдя в РФ (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: istockphoto.com

Товари для школярів у Росії подорожчали майже втричі. І це ще не межа, попереджають економісти. Батькам учнів уряд пообіцяв державну підтримку. Але поки що цих грошей ніхто не бачив. Чому дорожчає шкільне приладдя і скільки коштуватимуть збори до школи в РФ — дізнавалися журналісти телеканалу "Дом".

З кожним роком шкільне приладдя в Росії дорожчає. Тільки за останній місяць ціни зросли більше ніж удвічі.

"За місяць ціна зошитів піднялася на 241%, щоденників — на 284%, ранців — на 200%. Середня вартість шкільної форми для дівчаток (2306 рублів) — на 220%, для хлопчиків (2562 рублі) — на 200%", — повідомила голова комітету Держдуми РФ з питань сім'ї, жінок та дітей Ніна Останіна.

За прогнозами російських економістів, до вересня ці цінові рекорди будуть побиті.

Зараз, за ​​найскромнішим підрахунком, батькам доведеться витратити на свого школяра не менше 20 тис. рублів. Тобто майже дві мінімальні зарплати. З огляду на інфляцію до вересня цей мінімум подвоїться. І збори одного школяра коштуватимуть щонайменше 40 тис. рублів, прогнозують економісти.

"У серпні в категорії шкільних товарів варто очікувати зростання цін до 5% на ранці та шкільні рюкзаки. Водночас ціни на шкільне приладдя залишаться незмінними. Товари для спорту до 1 вересня зазвичай дорожчають в середньому на 10%, а навчальна література — на 7%. Взуття для дівчаток і хлопчиків до осені зазнає незначних коливань в ціні", — зазначив Дмитро Єрмолаєв, СЕО сервісу аналітики маркетплейсів Moneyplace.

Варто зазначити, що подорожчали не лише імпортні товари. Вітчизняні виробники теж підняли ціни через дефіцит закордонних компонентів та логістику.

"Національні виробники використовують імпортне обладнання та імпортні компоненти. Оскільки ціна на них зростає, і це насамперед пов'язано з тим, що працюють санкції. Сировину сьогодні дуже важко закуповувати за кордоном, звісно, це призводить до зростання цін на кінцеву продукцію", — пояснив голова правління Інституту економічних досліджень та політичних консультацій Ігор Бураковський.

Ще у травні російська влада дала надію батькам школярів — держава допоможе підготувати дітей до навчального року. Обіцяли від 6 до 12 тис. рублів. Однак гроші так і не виплатили.

Читайте також: Путін має обирати — платити пенсії чи воювати: посилення санкцій оцінила експертка (ВІДЕО)

Прямий ефір