Щоб стежити за Sea Breeze-2021: майже весь Чорноморський флот вивела Росія в Чорне море

Вадим Скибицкий. Фото: kanaldom.tv

На період проведення міжнародних військово-морських навчань Sea Breeze-2021 у Чорному морі Росія вивела в регіон максимальну кількість своїх кораблів для демонстрації присутності, а також для проведення розвідки кораблів НАТО та України. Про це в програмі "На самом деле: Крым" телеканалу "Дом" повідомив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Вадим Скібіцький.

Він зазначив, що Росія побоюється таких навчань за участю країн НАТО, бо боїться втратити контроль в Чорному морі.

"А реальність така, що на сьогодні є нові члени НАТО в Чорному морі, яких не було за часів Радянського Союзу. Є зусилля міжнародної спільноти для того, щоб забезпечити безпеку в Чорному морі, й взагалі в нашому регіоні. І відповідно це неможливо без проведення спільних навчань, спільних тренувань для того, щоб отримати оперативну сумісність. А що стосується України — отримати й стандарти НАТО, і попрацювати з кращими підрозділами військово-морських сил країн-членів НАТО. Росія цього реально боїться", — сказав Скібіцький.

У зв'язку з цим під час всіх військово-морських навчань в Чорному морі Росія максимально намагається їх відстежувати та демонструвати свою присутність.

"Щороку, коли проводяться наші морські навчання в Чорноморському регіоні, Росія кожен раз відпрацьовує різні способи та методи поразки якраз саме цих угруповань... Якщо говорити про нинішні навчання Sea Breeze, то Росія майже весь корабельний склад Чорноморського флоту зараз вигнала в море для того, щоб відстежувати ці вчення, щоб демонструвати свою присутність", — заявив Скібіцький.

Цього року під час Sea Breeze відзначаються нетипові факти — РФ проводить розвідку або моніторинг діяльності кораблів НАТО та України.

"Для цього РФ використовує все, що рухається. А це показник того, що не вистачає сил і засобів Росії в Чорному морі", — підкреслив Скібіцький.

З огляду на російський фактор Україна ретельно стежить за розвитком ситуації навколо Sea Breeze і забезпечує безпеку навчань.

"Бо ми розуміємо, що можливі будь-які провокації з боку РФ", — резюмував представник розвідуправління.

Повна версія інтерв'ю: Росія дуже боїться: військові навчання Sea Breeze-2021 в Чорному морі обговорюємо з Вадимом Скібіцьким

Нагадаємо, в Чорному морі 28 червня почалися міжнародні військово-морські навчання за участю України та країн НАТО Sea Breeze-2021. Це наймасштабніші навчання за останні 20 років, які проходять на півдні України. У них беруть участь 32 країни-партнера, серед яких Австралія, Бразилія, Греція, Ізраїль, Канада, Румунія, Туреччина, Південна Корея та Японія. Радниками та спостерігачами на навчаннях виступають близько 50 військових з 17 країн світу. З української сторони в них беруть участь 1,5 тис. військовослужбовців.

Читайте також: Маневри літаків й ураження наземних цілей відпрацювали військові на навчаннях Sea Breeze-2021 (ФОТО, ВІДЕО)

Прямий ефір